מתי תזדקקו לשירותי ניסור בטון?

ניסור בטון

ייתכן שאתם לקראת שיפוץ קומפלט בבית, אולי גם רק מעוניינים להוריד קיר במבנה. כך או כך, יכול להיות שתצטרכו להסתייע במנסרי בטון. בואו נבין מתי צריך ניסור בטון, וכמו כן, באילו כלי עבודה משתמשים אנשי המקצוע בכדי לנסר בטון. 

ישנם סוגים שונים של שיפוצים בבית, כאשר כל אחד מסוגי השיפוצים יצריך שיטות עבודה שונות וכלי עבודה שונים, אנשי מקצוע שונים שצריך להסתייע בהם, שימוש בחומרי גלם שונים ועוד. בפועל, אף עבודת שיפוץ לא דומה לעבודת שיפוץ אחרת וכל אחת מעבודות השיפוץ תצריך תוכנית עבודה מסודרת. אם החלטתם למשל לייצר חלון באמצע קיר בטון, סביר להניח שתצטרכו להסתייע בקבלן אשר עוסק בתחום ניסור בטון. באמצעות מסור דיסק-יהלום, השיפוצניק או הקבלן יוכלו לנסר קירות בטון יחסית בקלות.

מקרים בהם נצטרך ניסור בטון

אם למשל אתם בונים מבנה חדש על גבי מבנה ישן שנהרס, ייתכן שתצטרכו שירות ניסור בטון על ידי מקצוענים. לעיתים משתמשים בניסור בטון כשרוצים גם להסיר אמצעים טבעיים אשר מונחים בחוץ ומקשים על הבנייה. 

גם במקרים שבהם תהיו מעוניינים לנסר תעלות בטון, יהיה אפשרי להשתמש במסור יהלום בכדי לנסר את התעלה באופן מדויק. זאת ועוד, כל מקרה בו יש צורך להתעסק ולחתוך בטון, בדרך כלל שיטת ניסור הבטון תהיה השיטה העדיפה. 

כיצד מנסרים בטון בצורה מקצועית ובטוחה?

חשוב להבין, ניסור בטון מצריך לעיתים אישורים פורמליים הניתנים על ידי מהנדסי בנייה. אם למשל מורידים ומנסרים קיר בטון תומך, חשוב מאוד לוודא שהורדת הקיר התומך לא תוביל לקריסת המבנה. אם כך, רגע לפני שמדברים על ניסור בטון בצורה מקצועית, חשוב לדבר על הפן הבטיחותי. 

בכדי לנסר קירות בטון ואמצעים מבטון, בעל המקצוע בדרך כלל ישתמש במסור דיסק יהלום. המסורים האלו מאוד מדויקים ומאפשרים עבודת חיתוך בטון "על המילימטר". כמו כן, חשוב מאוד לדעת כיצד לתפעל מסור יהלום בכדי שיהיה ניתן לעבוד אתו בצורה בטוחה ויעילה. 

איך לעבוד עם מסור יהלום לניסור בטון בצורה יעילה ובטוחה? 

בכדי לעבוד עם מסור דיסק יהלום בצורה בטוחה ויעילה, יהיה חשוב מדי פעם לעצור את עבודת חיתוך הבטון ולקרר את המסור. בפועל, עושים את זה בדרך כלל באמצעות התזת מים. מדי פעם יש לעצור את עבודת החיתוך, להרטיב את להב היהלום של המסור ולהמשיך בעבודה. 

מעבר לכך שהרטבת המסור מובילה לשחיקה יותר קטנה של הלהב, ההרטבה של המסור מובילה גם לכך שהמסור פחות יפזר אבק במבנה. זה מה שהופך את העבודה עם מסור היהלום לבטוחה ויעילה. וטיפ חשוב נוסף, תמיד תבדקו שלבעל המקצוע יש ניסיון עם עבודות חיתוך וניסור בטון. אל תתנו לכל חובבן להתעסק עם המסור הזה ועם המבנה שלכם, זו עשויה להיות סכנת חיים.