מה מצריכות עבודות תשתית ועבודות עפר מסוגים שונים?

השפלת מי תהום

ישנם מקרים מגוונים, שבהם משתמשים בשלל שיטות בכדי להכין את הקרקע עבור עבודות תשתית ועפר מסוגים שונים. במהלך הכנת הקרקע לעבודות השונות האלו, מתבצעים תהליכים שונים של פינוי פסולת, התקנות, סלילת כבישים ועוד. בואו נדבר על זה. מה תצריך עבודת תשתית, ביוב, עפר ועוד.

בין אם יש צורך לסלול כביש, או שמא יש צורך בעבודת תשתית אחרת כלשהיא, תהיינה את הדרישה להכין את הקרקע עבור העבודה עצמה. כשמכינים קרקעות עבור העבודות מהסוגים האלו, למעשה מתבצעות לפעמים חפירות מאוד עמוקות עבור ההנחה של תשתיות מסוגים שונים. למשל, עבודות חשמל וגז נחשבות עבודות תשתית במקרים מסוימים. במיוחד כאשר נבנית שכונה חדשה אשר מצריכה התקנה של קווי חשמל, קווי ביוב ראשיים, קווי גז ועוד.

עבודות תשית מסוגים שונים המצריכות הכנות קרקע

בין אם מתבצעת עבודת תשתית כזאת או אחרת, או אולי בכלל עבודת חפירה מסוג מסוים, לפעמים צריך לבצע השפלה של מי תהום. לידיעתכם, השפלת מי תהום היא הפעולה שבה שואבים מי תהום עד לגבול מסוים עבור עבודות כאלו ואחרות.

כמובן, מאחר שלא ניתן מבחינת החוק לשאוב אילו כמויות של שמים שמתחשק לנו והיכן שמתחשק לנו, בכל מקום בו מתבצעת ההשפלה, נמדדים הפרמטרים השונים שמאפשרים את רמת השאיבה. במילים פשוטות יותר, בודקים את רמת המוליכות בקרקע, את סוג הקרקע ועוד.

מחליטים כמה מים יש לשאוב בכדי לעבוד על הקרקע

לאחר שמתקבלים הפרמטרים השונים, ניתן לדעת במדויק כמה מי תהום ניתן לשאוב בכדי לבצע את העבודות הנדרשות. כמובן, זה מתייחס אך ורק למקרים שבהם המים מפריעים או אפילו מונעים את העבודות הנדרשות.

מעבר להשפלת מים, במהלך עבודות תשתית יהיה תמיד את הצורך לפעול בזהירות בכדי לא לפגוע בתשתיות אחרות אשר נמצאות בצמוד לאזור שבו נבנית תשתית חדשה. במקרים מסוימים, עבודות אלו גם יצריכו עבודה מסיבית של קטילת שורשים מסוגים מסוימים.

מתי עבודות על קרקע יצריכו התעסקות עם עצים ושורשים?

שימו לב, למשל, עץ הפיקוס הוא עץ שעשי לחדור לתוך מערכות ביוב ולגרום לסתימות ונזקים רבים. אם החוק מתיר זאת, עבודות התשתית יכללו גם כריתה של עצים מסוגים מסוימים. חשוב להדגיש, על פי החוק, לא ניתן לכרות עצים כאוות נפשכם, אלא צריך אישור בשביל זה וכורת עצים מוסמך.

בעוד שישנם עצים מאוד עתיקים שגם ממלאים תפקיד חיוני כלשהוא בטבע, החוק אוסר על כריתת עצים בלתי מבוקרת, או בלתי מפוקחת. מעבר להכנות אלו שציינו כאן למעלה ועבודות התשתית, כמובן שיש עוד סוגים רבים של עבודות כאלו ואחרות אשר מצריכות השפלת מים, פינוי פסולת, פינוי וקטילת שורשים ועוד. בואו נאמר כך, זהו תחום המחייב אתכם להסתייע בחברות המקצועיות ביותר שתאתרו. בהצלחה!