חברה לאיתור נזילות מים

חברה לאיתור נזילות במים

נזילות מים בתוך קירות הבית גורמת לעובש, ומורידה את ערך הדירה. לכן- יש צורך לטפל היטב בנזילה של המים. לשם כך, יש לבצע צילום קירות מקצועי. לא רק בדירה יש נזילות. גם בחצר הגינה יכולים להיות נזילות. לא תמיד רואים בעין את מקום הצנרת עם החור. לשם כך, יש מצלמות מיוחדות הנקראות מצלמות תרמיות. אולם, ישנם מכשירים טכנולוגים נוספים שנועדו לאתר נזילות. כל מכשיר מתאים לסביבה אחרת. יש מכשירים שמתאימים לאתר נזילות בתוך הבית, ויש מכשירים שמתאימים לאתר נזילות בחוץ.

מי מאתר לכם נזילות מים?

ללא איתור של מיקום נזילת המים- אי אפשר לבנות תוכנית טיפול ותיקון. רק לאחר בניית התוכנית, יכול האינסטלטור לתת ללקוח הצעת מחיר מדייקת. ישנם עשרות אלפי אינסטלטורים ברחבי הארץ, אולם לא כל אינסטלטור יודע לאתר נזילה של מים. לשם כך, יש להזמין חברה לאיתור נזילות מים. ישנם ברחבי הארץ חברות רבות המומחיות באיתור נזילות. איך תדעו איזו מהם להזמין כדי לאתר נזילה? המשותף בין כל חברות איתור הנזילות בארץ, שהן משתמשות במצלמה טרמית. אולם החברות המקצועיות ביותר- משתמשות באמצעים נוספים לאיתור נזילות. לכל מבנה ומקום, בוחרות החברות את אמצעי איתור הנזילות שהכי מתאים, וגם באפשרות התקציבית של המזמינים.

איתור נזילת מים באמצעות מצלמה טרמית.

הטכניקה הנפוצה ביותר לאיתור נזילת מים- היא שימוש במצלמה טרמית. זהו מכשיר קטן לצילום, עם מסך מוצמד. כאשר מכוונים את המכשיר אל הקיר- לא רואים תמונה רגילה של השטח, אלא מראה טיפוגרפי צבעוני של שכבות. לכל שכבה בשטח יש צבע אחר. לנזילה יש צבע מיוחד. וכך יכול המצלם לראות במדויק את הנקודה בה יש את הנזילה, ואת היקפה. לפי ניתוח התוצאות של המצלמה הטרמית, בונים את תכנית הטיפול וההחלפה של הצנרת הסדוקה והרטובה.

איתור גז לצינור המים כדי לאתר נזילה.

טכניקה ייחודית באמצעותה ניתן לשפר את מציאת מקור הנזילה באמצעות המצלמה התרמית, היא באמצעות החדרת גז לצינור. החומר המוחדר, מורכב מחנקן ומעט חמצן. הטכנאי מגיע עם מכשיר מיוחד, המאתר גז בצנרת. באזור החור בצינור, ניתן לראות במצלמה במכשיר ריכוז גבוה של גז. הסיבה לכך, היא שהגז מחלחל דרך החור. וכך, יוגע הטכנאי את המיקום המדויק של החור, ואת היקפו.

איתור מים באמצעות מכשיר אקוסטי.

ישנם מקומות בהם תנאי הסביבה לא מאפשרים לאתר נזילה באמצעות צילום תרמי. כאשר נוצר מתחת לקרקע מחוץ לבית פיצוץ בתוך צנרת, ניתן לאתר את הנזילה באמצעות מכשיר אקוסטי. לשם כך, יש לוודא היטב שהנזילה היא אכן מתחת לקרקע, ולא בתקרה או בין הקירות. לכן, יש לסגור את ברז המים הראשי של הבית, אך להשאיר פתוח את השיבר הכללי. אם רואים ששעון המים עדיין מסתובב, סימן שיש נזילה תת קרקעית. המכשיר האקוסטי לגילוי נזילות, עובד באמצעות זיהוי דציבלים. למכשיר יש אוזניות מיוחדות, המסוגלות לאתר את גלי הקול של המים היוצאים מהצינור. ככל שמתקרבים יותר לאזור הנזילה, עוצמת הדציבלים שמזהה המכשיר נהיית חזקה יותר.