איתור נזילות מים

Water leak detection

בואו נודה בזה: נזילות מים הן דבר מתסכל. לא רק שהן עלולת לגרום נזקים כבדים לרכוש – איתור נזילות מים והתיקון שלהן, יכולים לעלות הרבה כסף בפני עצמם, במיוחד אם לא התגלו בשלב מוקדם מספיק.

למרבה הצער, רוב נזילות המים הן נסתרות מן העין, ולעתים קרובות מתגלות בשלב מתקדם מדי, לאחר שאלפי ליטרים של מים כבר בוזבזו לשווא וחשבונות המים הטביעו אתכם. אז מה עושים?
המשיכו לקרוא ותגלו.

איתור נזילות מים בשלב מוקדם ימנע דליפת כספים מחשבון הבנק שלכם

בעזרת איתור מוקדם של דליפת מים, תוכלו לחסוך מעצמכם תשלום של חשבונות מים כבדים ואף למנוע נזקי מים שעשויים לגרום לפגיעה בלתי הפיכה בביתכם וברכוש שלכם.

כך תעשו זאת:

1. בדקו את חשבון המים שלכם בקביעות

אם שמתם לב לעלייה משמעותית בחשבון המים שלכם אך אתם יכולים לאשר כי הרגלי צריכת המים שלכם ושל יתר בני ביתכם נותרו ללא שינוי, פירוש הדבר הוא שקיימת אפשרות לדליפת מים.

במצב כזה, אידיאלי לאסוף את חשבונות המים הקודמים שלכם ולהשוות ביניהם כדי לבדוק אם אכן קיים הבדל משמעותי. חשבון המים הנוכחי שלכם צריך להיות בטווח זהה לזה של החודשים הקודמים.

עם זאת, עליכם לזכור שחלק מהצינורות בביתכם ממוקמים מתחת לאדמה. כשמדובר בתשתיות כאלה, איתור נזילות מים הופך למשימה מאתגרת שמצריכה מומחיות של איש מקצוע מתחום האינסטלציה.

2. התבוננו היטב באזורים שונים בביתכם

איתור נזילות מים בבית ניתן לביצוע באופן עצמאי על ידי בדיקת אזורים שונים בביתכם כמו השירותים והברזים. עבור איתור נזילת מים בשירותים עליכם להשתמש בצבעי מאכל ולמרוח כמה טיפות על גב המיכל.

המתינו כ – 30 דקות לפני שתורידו את המים. לאחר הדחת המים בניאגרה, בדקו אם נותר זכר לצבעי המאכל. אם המים צלולים, פירוש הדבר הוא כי אין נזילת מים מן האסלה שלכם.
עם זאת, במידה ואתם רואים שאריות מהצבע, זה אומר שאכן קיימת דליפה של מים מהשירותים.

יתרה מכך, ניתן לזהות בקלות נזילת מים מברז דולף, במידה ומים עדיין נוטפים ממנו לאחר סגירתו. החדשות המעודדות במקרה כזה הן כי בעזרת הכלים הנכונים תוכלו לבצע בקלות תיקון עצמאי של הברז הדולף.

3. שימו עין על מד המים שלכם

אחת הדרכים הטובות ביותר לאיתור נזילת מים היא על ידי בדיקת מד המים שלכם.
לפני שתעשו זאת, וודאו שסגרתם את כל הברזים בביתכם, והקפידו לבדוק אם מכונת הכביסה והמדיח שלכם אינם פועלים.

לאחר מכן, התבוננו במד המים של ביתכם, ושימו לב אם הוא פעיל. אם כן, הדבר יכול להצביע על נוכחות של נזילה בבית. לעומת זאת, אם אינכם מבחינים בשינוי כלשהו, ​​נסו לחכות כשעתיים כדי לבדוק זאת פעם נוספת.

אל תפתחו מחדש את אספקת המים לביתכם עדיין. אם תבחינו בשינוי בשעון המים למרות שכל הברזים והמכשירים צורכי המים מנוטרלים, יתכן ומדובר בנזילה קטנה ואיטית.

מה לעשות אם יש לכם נזילת מים

הדבר הטוב ביותר שתוכלו יכול לעשות אם אתם מבחינים בדליפה במערכת האינסטלציה בביתכם הוא להיעזר בשירותיה של חברת אינסטלציה המתמחה באיתור נזילות מים. בעזרת מכשור מקצועי ומתקדם לאיתור מקור הנזילה, יכולים בעלי מקצוע מומחים לחסוך עבורכם בהוצאות מיותרות ופגיעה בתשתיות בביתכם.