וילות לנופש משפחתי – מדוע זה משתלם לנו יותר?

וילות לנופש משפחתי – מדוע זה משתלם לנו יותר?

יותר ויותר משפחות יוצאות בשנים האחרונות לנופש במסגרתו, הן שוכרות וילות בהן יוכלו להתאכסן במהלך החופשה שלהן. אותן וילות מחליפות את חדרי המלון, צימרים, יחידות נופש או מבנים אחרים שמיועדים למגורי תיירים לתקופה כזו או אחרת.

אנחנו יכולים לראות תופעה של השכרת וילות לנופש עבור משפחות, הן בישראל והן בחו"ל. הרבה פעמים משפחות ישראליות יוצאות לנופש במקומות שונים בעולם, בוודאי אם מדובר במקומות אקזוטיים, מקומות מבודדים, והן מעדיפות לשכור וילה שם ילונו בני המשפחה במהלך החופשה. במקרים רבים, לצד השכרת וילה, הרי שהמשפחה גם תשכור רכב שיאפשר לה להתנייד ממקום למקום בצורה פשוטה ונוחה. כך הם לא יהיו תלויים בתחבורה ציבורית, במיוחד אם מדובר על מקומות שהתדירות בה עובר אוטובוס או כלי תחבורה ציבורי אחר, היא מאוד נמוכה.

צריך להבין, השכרת וילות לנופש משפחתי הפכה להיות דבר מאוד מקובל, מכמה סיבות. ראשית, יותר ויותר אנשים שמחזיקים וילות, לא בהכרח מתגוררים בהן, ועל כן הם מחפשים דרכים כיצד להרוויח מהמבנה, אחרת הוא יעמוד ריק מרבית ימות השנה אם לא כל השנה. לכן, אותם אנשים מציעים את הווילה להשכרת קצרת טווח, קרי לתיירים. זו תופעה יחסית חדשה, למרות שעל פניו היינו אמורים להניח שזה תמיד היה, הרי שאנחנו מכירים את התופעה בעיקר בשני העשורים האחרונים.

שנית, היום הרבה יותר קל לשכור וילות לנופש משפחתי בזכות האינטרנט. אנחנו יכולים למצוא לא מעט אתרים שמספקים לנו מידע על וילות שונות, אתרים שמספקים לנו את כל מה שאנחנו צריכים בשביל שנוכל לשכור וילות מסוגים וגדלים שונים, בכל מקום בעולם. הכל בקליק אחד מהמחשב או ממכשיר הסלולר שלנו. הרבה פעמים התהליך מתבצע מבלי שאנחנו בכלל צריכים להיפגש או לדבר עם בעלי הווילה.

שלישית, לצערנו הרב, מחירי המלונות הם מאוד גבוהים, האיכות שלהם איננה תמיד משתלמת וכן הביקוש הוא מאוד גבוה, מה שאומר, שבעונות מסוימות אנחנו נתקשה למצוא חדרים בבתי מלון איכותיים. צריך לקחת בחשבון היבט נוסף והוא, אותן וילות ממוקמות במקרים רבים, ביישובים או אזורים לא מרכזיים, כאלה שלא בהכרח נוכל למצוא בהם בתי מלון או מבנים אחרים שמיועדים לתיירים. לכן אנחנו נצטרך לשכור וילה אם נרצה להגיע לשם. יש לא מעט משפחות, שמעדיפות לשכור וילה במקום מרוחק, ולהגיע מעת לעת לעיר הגדולה אך לא לישון בה.

מדוע זה משתלם לשכור וילה

כאשר אנחנו שוכרים וילה לנופש משפחתי, אנחנו בעצם שוכרים מבנה גדול בו אנחנו יכולים ללון במהלך כל החופשה שלנו. הווילה, להבדיל מחדר בבית מלון או אפילו צימר, כוללת הן מגוון רחב של מתקנים ואמצעים שונים שהופכים את החופשה לחוויה ייחודית, אך היא גם הרבה יותר גדולה, ולכן כל המשפחה יכולה ללון בה בצורה נוחה, מבלי שנצטרך לשכור כמה וכמה חדרים.

בדרך כלל, נהוג להתקין בווילה את כל מה שהתיירים צריכים וחולמים עליו. ווילה אידיאלית, כוללת בין היתר, בריכה, ג'קוזי, משחקים, את כל מוצרי החשמל הנדרשים, את כל המוצרים ההכרחיים לבישול ואף מעבר לכך. כמובן שהווילה גם כוללת את כל הריהוט ההכרחי, ועוד ברמה גבוהה מאוד.

מעבר לכך, הווילה גם מאפשרת לנו ליהנות מפרטיות רבה, היא מאפשרת לנו ליהנות מתחושה אמיתית של חופש, של שקט ושלווה. אלה דברים שאנחנו לא בהכרח נוכל למצוא, למשל, בחדרים בבית מלון ואפילו לא ביחידות נופש שמפוזרות במתחם או באזור ספציפי של יחידות מסוג זה.