רכבים מסחריים להשכרה – האם מומלץ לנו לשכור או לרכוש?

רכבים מסחריים להשכרה

כשאנחנו יוצרים תקציב לעסק שלנו, עלינו לבחון מה יהיה נכון עבורנו בהיבטים שונים, כיצד אנחנו יכולים מצד אחד לחסוך כסף ומצד שני, ליהנות מיעילות כלכלית לאורך זמן וכן יעילות מקצועית, כלומר, שנוכל לעבוד כמו שצריך, בצורה אפקטיבית ונכונה.

דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים למצוא בכל מה שקשור להיבט של הרכב. אנחנו יכולים ליהנות משתי אופציות עיקריות שיכולות לשרת אותנו. אופציה אחת היא, לרכוש רכבים חדשים, כלומר, ליהנות מצי רכבים חדש לגמרי שישרת אותנו לאורך תקופה עד שנחליט למכור אותם. אופציה שנייה, היא לפנות אל חברות שמציעות קטלוג רכבים להשכרה, לשכור רכב לתקופה מסוימת ובסיומה להחזיר אותו לחברה.

כעת עולה השאלה, איזו מבין האופציות משתלמת לנו יותר. הדוגמאות הנ"ל יכולות להיות רלוונטיות לכל סוגי הרכבים כמובן, אך בפרט לרכבים מסחריים, שמהווים חלק משמעותי בכל מה קשור לצי רכבים של חברות ועסקים בתחומים שונים. לפני שנסביר כיצד בוחרים את האופציה הנכונה, חשוב להדגיש, הרבה פעמים חברות שמציעות רכבים מסחריים לרכישה, מציעות גם קטלוג של רכבים מסחריים להשכרה, כך שאנחנו לא צריכים לחפש רחוק מדי, אם נניח אנחנו רוצים לשכור רכב וגם לקנות, או לקנות אחרי שאנחנו שוכרים.

לפני שנבחן מה וכיצד לעשות, עלינו לזכור שיש גם לתת דגש לסוג החברה, איכות ומוניטין החברה. אין טעם לקנות או לשכור רכב, מבלי שאנחנו בוחנים אצל מי אנחנו עושים את זה, על מנת ליהנות מרכבים ברמה גבוהה, רכבים תקינים, וכמובן משירות ותנאים ברמה גבוהה.

מה נכון לנו לעשות?

כשאנחנו בוחנים מצב של רכישת רכב חדש מול השכרת רכב, יש 3 נקודות עיקריות שאנחנו צריכים להתייחס אליהן:

עלויות – מן הסתם, נבחן את השאלה כמה כסף אנחנו יכולים להשקיע בנושא, איזה חלק מהתקציב זה תופס ועד כמה זה משמעותי עבורנו. אין טעם לקנות רכב אם אין לנו את הכסף לכך, ומנגד אם אנחנו יכולים להשקיע, אז עלינו לשאול את עצמנו אם זה משתלם לנו.

תקופה – באופן טבעי, רכישת רכב מסחרי, זה עניין לתקופת זמן ארוכה. אנחנו נקנה רכב אם נצא מנקודת הנחה שנרצה להשתמש בו במשך שנים ארוכות. לעומת זאת, אם אנחנו מחפשים רכב לתקופה קצרה, החל מתקופה של ימים ועד שבועות או חודשים, סביר להניח שישתלם לנו הרבה יותר לשכור רכב מסחרי. לכן, אם נניח אנחנו רוצים להעביר ציוד או כל דבר אחר ליום אחד או למספר ימים, אז מן הסתם אנחנו נשכור רכב מסחרי ולא נקנה.

איכות וסוג – מאחר ויש דגמים שונים ומגוונים של כלי רכב מסחריים, עלינו לבדוק מה מתאים לנו, לא רק בנקודת הזמן הזאת אלא גם משרת יותר בעתיד. מה יאפשר לנו ליהנות מהרכב באופן מקצועי בצורה נכונה.