עורך דין התחדשות עירונית – לבחור את האיש הנכון בשבילנו

התחדשות עירונית

כשאנחנו ניגשים לתהליכי בנייה, בין אם מדובר בבניית בית פרטי, מבנה עסקי או כל מבנה אחר, אנחנו נעזרים באנשי מקצוע שונים. לא פעם, אנחנו צריכים להיעזר גם בשירותיו של עורך דין שמתמחה בדיני מקרקעין וחוזים, זאת על מנת שהוא ייצג אותנו מול האנשים איתם אנחנו עושים את העסקה או מול הרשויות השונות. 

במקרה בו אנחנו מתחילים תהליך של התחדשות עירונית, זה לא עניין של בחירה, אין לנו הרבה מרווח לשיקול דעת, אנחנו חייבים לקחת עורך דין התחדשות עירונית, אחרת אנחנו פשוט נמצא את עצמנו מול חברות בנייה ורשויות מקומיות, אשר חזקות מאיתנו בעשרות מונים. אפילו אם אין צורך בהליך משפטי כזה או אחר, אנחנו לא יכולים להסתמך אך ורק על הידע שלנו, אנחנו חייבים להיעזר בעורך דין שמתמחה בנושא של התחדשות עירונית

לפני שנסביר למה אנחנו צריכים לבחור איש מקצוע, חשוב להדגיש, הבחירה צריכה להיות מוסכמת על ידי כל הדיירים ובעלי הדירות, אך צריך שיהיה איש קשר מטעמנו שינהל את תהליך העבודה מולו. כך לא יווצר מצב בו בכל פעם מישהו אחר יבוא אליו. 

למה אנחנו צריכים עורך דין

הכלל הוא בסיסי, בתהליכים כאלה אנחנו תמיד נזדקק לבעל מקצוע, מישהו שמכיר את הנושא ויש לו ניסיון. הוא ידע כיצד לעבוד מול החברות, מול הרשויות, מול המשרדים השונים ועוד. 

כלל אחר הוא, אם אנחנו לוקחים עורך דין, אנחנו יכולים להציג חלופות, אלטרנטיבות נוספות, הרבה יותר מבוססות, הרבה יותר מקובלות. דרך האינטרס שלנו נוכל לייצר תהליך מעט שונה ממה שאנחנו קיבלנו לידינו. 

סיבה נוספת בגינה נידרש לעורך דין היא, רק כך אנחנו נוכל לייצג את האינטרס שלנו בצורה מלאה, בתוך הפלפול המשפטי והסבך החוקתי, בעזרת עורך דין טוב אנחנו נוכל לשרת את התהליך ואת האינטרס שלנו בצורה הרבה יותר מקצועית. 

לסיום, עורך דין התחדשות עירונית יכול לעזור לנו לעבור את התהליך, ולקבל דירה בתוך התהליך, כפי שאנחנו מצפים וכפי שמגיע לנו על פי הנתונים השונים.

עו"ד ליאור עמידור