חדשות חרדים מבזקים – מי הם המקורות של האתרים

אתר חדשות

לכל אתר אינטרנט חדשותי יש מבנה די ברור וקבוע, לא משנה באיזה אתר מדובר. בצד אחד יש ידיעות שמתחלפות בעמוד העיקרי, יש ידיעות שונות שעוברות מדי פעם לעמודים הפנימיים, יש מאמרי דעות ופרשנות ויש פונקציה של מבזקים, ידיעות קטנות שעולות מיד כשהן מגיעות למערכת, ואם יש בהן משהו רציני, משמעותי וחשוב, אז הן הופכות להיות ידיעות גדולות במרכז האתר.

ככה בנוי כל אתר אינטרנט חדשותי, לא משנה אם מדובר באתר חילוני או אתר דתי, לא משנה אם מדובר באתר חדשות חרדים מבזקים תמיד יהיו חלק ממנו. מה יציגו במבזקים? זה כבר משתנה, זה כבר נתון לשינוי בהתאם לאופי האתר, לגישה של האנשים שעובדים באתר וכמובן לקהל היעד שגולש באתר.

סביר להניח שאתר שמיועד לציבור החילוני, יציג מידע וידיעות מכל תחום שהוא, בארץ ובעולם, לעומת זאת, אתרים חדשות חרדיים, יציגו דברים שקשורים ספציפית לקהילות החרדיות השונות. כעת עולה שאלה אחרת, מי הם המקורות של אותם אתרים, מי הם המקורות שמספקים את המידע עבור אותם מבזקים.

מי הם המקורות של אתרי חדשות חרדיים

אם אנחנו מתייחסים לאתרי חדשות חרדים מבזקים ובכלל, הרי שאין הבדל מהותי בינם לבין אתרים חילוניים בכל מה שקשור למקורות המידע לאתר. סביר להניח שאלה יהיו אנשים משלושה קבוצות עיקריות.

בעלי עניין שרוצים להעביר מידע בין אם זה בשביל לפרסם אותו, בין אם זה בשביל לעזור לעצמם או לאנשים קרובים אליהם או לפגוע באנשים אחרים. אנחנו מכירים את זה מכל תחום בכל נושא.

קבוצה שנייה הם אנשים בתפקידים רשמיים, דוברים, יחצ"נים שמבקשים להעביר מידע כפי שהוא לפרסום. הם משמשים מקורות עבור כל אתר חדשותי שמבקש לפרסם אותו.

קבוצה שלישית, אנשים שהיו נוכחים באירועים מסוימים. נניח קרה משהו בשכונה מסוימת, אז העיתונאים של אותו אתר ידברו עם אנשים מהמקום וישתמשו בהם לצורך הפקת מידע לאתר שלהם. בצורה כזו הם יכולים ליהנות ממידע ממקור ראשון, מידע ייחודי, אמין, ולעיתים קרובות מדובר במידע שאיש לא פרסם לפניהם.