טונר למדפסת – איך קונים את הדבר הנכון 

טונר למדפסת

עולם המדפסות מתחלקת לשני סוגי הדפסות עיקריות. צורת הדפסה אחת מתבצעת באמצעות קפסולת דיו, אותה ניתן לרכוש בחנויות שונות ולהרכיב על גבי המדפסת. ניתן למצוא קפסולות שחור לבן וקפסולות צבעוניות. צורת הדפסה שנייה מתבצעת באמצעות טונר אשר מאפשרת הדפסה מהירה, חדה, נקייה יותר.

הרבה מאוד בתי עסק, בוודאי בתי עסק גדולים אשר מעוניינים להדפיס כמות גדולות של מסמכים ביום, מעדיפים להשתמש באפשרות של טונר למדפסת, מאחר וכך הם יכולים ליהנות מהדפסה ברמה גבוהה יותר, הדפסה הרבה יותר מהירה, הרבה יותר נקייה, הדפסה איכותית שמאפשרת להם ליהנות ממסמכים נקיים וחלקים. השאלה היא, כיצד רוכשים טונר בצורה נכונה.

בדומה לקפסולות דיו, גם במקרים של טונר למדפסת הרי שאנחנו יכולים למצוא מקומות שונים בהם ניתן לרכוש אותו. כך למשך, אנחנו יכולים לרכוש טונר דרך חנויות שמתמחות במכירת מוצרי דפוס, כולל מדפסות, דיו וטונרים, אנחנו יכולים לרכוש אותו בחנויות מחשבים ואלקטרוניקה, חנויות לציוד משרדי, אתרי אינטרנט שעוסקים בתחום ועוד. בדומה לקפסולות דיו, גם כאן אנחנו יכולים למצוא טונר מקורי של חברות מדפסות, טונר שמתאים באופן ספציפי למדפסת עבורה אנחנו רוצים לרכוש אותו, וכן טונרים לא מקוריים אשר יכולים להתאים על פי הסוג והסגנון.

צריך לציין, בשונה מהמקרה של קפסולות דיו הרי שבמקרים של טונרים, יש משמעות לא רק לשאלה איזה מוצר אנחנו קונים ומי אחראי על הייצור שלו, אלא יש משמעות גם לשאלה, מה איכות הטונר על פי פרמטרים מסוימים.

לפני שנציג את הפרמטרים ואת הדרך לאמת אותם, חשוב לציין, טונר הוא מוצר יותר יקר מקפסולת דיו, ולכן משתלם יותר להשקיע בתהליך הבדיקה לפני הרכישה. מה עוד שמדפסת אשר עובדת על טונר, נחשבת איכותית יותר ולכן בשביל לשמור עליה לאורך זמן, רצוי להשתמש אך ורק בטונרים חזקים ואיכותיים.

כיצד קונים טונר בצורה נכונה

הפרמטרים שאמורים להשפיע עלינו כשאנחנו ניגשים לקנות טונר, מעבר לשאלה של מי היצרן, האם מדובר בטונר מקורי ומה האיכות שלו, זה כמו הדפים המשוערת שהוא ידפיס עבורנו. על גבי האריזה אנחנו יכולים לקבל מספר משוער של דפים אשר הטונר אמור להדפיס. ניתן לאמת את הנתון הזה (בסיום השימוש בטונר), באמצעות נתונים שהמדפסת מספקת לנו. כך נדע האם הטונר אכן סיפק את הכמות שהיינו אמורים לקבל.

צריך להדגיש, אנחנו יכולים לא רק לקנות טונר אלא גם לשכור טונרים ולהחזיר אותם בסיום השימוש לחברה ממנה שכרנו אותם, על מנת שזו תמלא אותם שוב לשימוש חוזר. מבחינתנו, עדיף תמיד להשתמש בטונר מקורי ומלא ולא בטונר ממוחזר, אף על פי שאם הוא איכותי וטוב, זה בהחלט יכול להיות פתרון יעיל עבורנו בשביל לחסוך בהוצאות, בטווח הקצר וכן בטווח הארוך.