טיפים לבחירת רמפה עבור כיסא גלגלים

כאשר צריך להכין את השטח לקראת הגעה נוחה, חלקה ואיכותית של אדם המתנייד בכיסא גלגלים חשוב לשים לב לכל מיני פרמטרים ותנאי שטח.

רמפה לכסא גלגלים היא דבר הכרחי שיכול לסייע להפוך את הדרך לחלקה ללא הבדלי גובה וצריך לשים לב היטב למקומות האסטרטגיים שבהם הרמפה נדרשת.

כיום אפשר להתרשם ולהשיג סוגים שונים של רמפות שמתאימים במקומות שונים או בתנאי שטח מגוונים ולכן יש חשיבות לבחינה מעמיקה של המקום בהתאמה אישית לכל אדם או לכל כיסא גלגלים.

הרמפות יכולות להתאים לשימוש בתוך הבית וגם בחוץ, יש רמפות מכאניות וכאלה שצריך להניח ידנית, אפשר להשיג רמפות קבועות שמתקינים אותן למקום שלהן או כאלה שמניחים אותן בכל פעם שצריך לעבור בסביבה עם כיסא גלגלים ועוד.

רק לאחר שבודקים בדיוק היכן נדרשת הרמפה – קל לבחור את הסוג או הדגם הכי מתאים.

איך בוחרים רמפה?

באופן כללי אפשר לומר שהמידות של כיסאות גלגלים כיום די דומות אלה לאלה והמרחק בין הגלגלים קבוע.

מכאן שמה שצריך להתייחס אליו אלה פרמטרים כמו השימוש של מי שמתנייד עם כיסא הגלגלים, תנאי השטח המדוברים, האם הוא מסתייע באדם שנמצא תמיד צמוד אליו או שעליו להסתדר בעצמו וכמובן האם מדובר בהתניידות ידנית או ברכב המותאם לכיסא הגלגלים.

יש כיום רמפות שמתאימות למעבר בין חדרים, ליציאה מהבית ולמעבר נוח ובטוח בין החלק הפנימי של הבית לחלק החיצוני.

אפשר כיום גם להשיג רמפות טלסקופיות שניתן לשנות את האורך שלהן ולהניח אותן היכן שצריך על מנת שכיסא הגלגלים יוכל לעבור בבטחה ובנוחות – גרמי מדרגות קטנים או שינויים אחרים בגובה של תנאי השטח המדוברים.

אם מי שמתנייד בכיסא הגלגלים נוהג לנסוע הרבה ברכב שיש לו שמותאם לו ולכיסא – הוא צריך להצטייד ברמפה שמתאימה להתקנה ביציאה מהרכב על מנת לצאת ממנו בצורה נוחה וטובה.

החשיבות של בחירת רמפה

מכיוון שיש הרבה מודעות כיום לנושאים של נגישות והגעה נוחה לכל מקום עבור כל אדם – הרי שגם תחום הרמפות מתחדש מדי פעם ויש סוגים שונים שמתאימים לצרכים או תנאי שטח מגוונים.

סביר מאד להניח שעם הזמן אפשר יהיה לראות עוד פיתוחים וחידושים בתחום זה וכל זה על מנת להקל ככל האפשר על בעלי המוגבלויות שמתניידים בכיסאות גלגלים ולבטח יש מטרה להקל עליהם ככל האפשר.

ברגע שבוחרים את הרמפה הנכונה שמתאימה לשגרת היומיום של אותו נכה הוא יוכל להתנהל ולהתנייד בקלות רבה יותר ולעבור בנוחות בכל מקום.

אם בעבר בעלי כיסאות הגלגלים היו מוגבלים גם בהגעה למקומות והיה נבצר מהם להגיע למקומות בעייתיים – הרי שכיום בזכות רמפות מתוחכמות ומתקדמות הם יכולים להגיע לכל מקום ולהתגבר על כל תנאי שטח.