שעון נוכחות – מדוע הוא כל כך חשוב עבורנו

שעון נוכחות

לא הרבה אנשים מודעים לעובדה, אך אחד הכלים הכי משמעותיים בכל בית עסק, בוודאי עבור הבעלים והמנהלים שלו מחד והעובדים שלו מאידך, הוא השעון נוכחות אשר תלוי בכניסה למקום.

על פניו זה אולי נשמע מוזר, איך יכול להיות שבתוך מבנה של עסק בו מייצרים מוצרים מסוימים או מעניקים שירותים ללקוחות, דווקא שעון הנוכחות הוא המוצר החשוב ביותר או אחד החשובים שיש. ובכן, אחרי שלומדים מה התפקיד והמשמעות שלו, עבור הבעלים, עבור המנהלים, ועבור העובדים, אנחנו יכולים להבין, מדוע מדובר במוצר כל כך חשוב וכל כך מהותי.

לפני שנסביר את החשיבות של שעון נוכחות, אנחנו נסביר בקצרה מה בדיוק הוא עושה וכיצד עובדים איתו בצורה נכונה. שעון הנוכחות למעשה מלמד אותנו כמה שעות העובדים עבדו כל יום. הוא מספק לבעלים ולמנהלים אפשרות לעקוב אחרי שעות העבודה של העובדים שלהם, כולל מתי הם יוצאים להפסקות ומתי הם חוזרים מהן.

עבור העובדים השונים, השעון הוא כלי שמאפשר להם לדעת מתי הם התחילו לעבוד ומתי הם יכולים לסיים, הם יכולים בעזרת השעון לדעת האם משלמים להם שכר מדויק על פי שעות העבודה שלהם.

למה מדובר במוצר חשוב עבורנו?

ראשית, בלי היכולת לבצע מעקב שכזה, שני הצדדים נפגעים. הבעלים והמעסיקים לא יכולים לדעת כמה שעות העובדים שלהם עבדו, מה שאומר, יכול להיות שהעובד עבד פחות שעות ממה שסוכם איתו ועל כן התפוקה שלו נמוכה. השעון מאפשר לא רק לבצע מעקב אחרי השעות שהעובד מבלה במקום העבודה, אלא הוא גם מאפשר להשוות בין שעות העבודה מחד לבין התפוקה שלו מאידך ולנתח אותם.

שנית, העובדים נהנים משעון הנוכחות מאחר וזה מאפשר להם לדעת שאינם עובדים לחינם, אינם נותנים שעות ללא קבלת תשלום עבורם. השעון הוא לא רק כלי שמלמד כמה זמן העובד עבד, אלא במובנים רבים הוא מספק לעובדים במקומות מסוימים, תזכורת מתי הם אמורים לסיים לעבוד. כך אין מצב שמנצלים אותו וגורמים להם לעבוד יותר ממה שהם אמורים.