השלבים בתהליך פתיחת חברה

agreement

תמיד חלמתם לפתוח חברה עצמאית? על מנת שזה יקרה יהיה עליכם להכין את התשתית בצורה הכי טובה שיש. לא מעט בעלי חברות שלא הכינו את התשתית בצורה ראויה, מצאו את עצמם בפשיטת רגל. אנו כמובן נרצה כי עתידכם יהיה טוב ככל האפשר, והחברה תביא איתה להתגשמות כל חלומותיכם. מהסיבה הזאת החלטנו להרים את הכפפה ולהסביר לכם את השלבים בתהליך פתיחת חברה. כך כאשר תגיעו אל ההליך הבירוקרטי תדעו בדיוק מה אתם צריכים לעשות. מה נכון לכם לעשות ומה לא נכון לכם לעשות. אחרי שתקראו את המאמר כל סימני השאלה יהפכו לסימני קריאה ותוכלו להתקדם הלאה בבטחה.

תגבשו תוכנית עסקית מסודרת

פתיחת חברה זה לא עניין של מה בכך. לצד ההצלחה הגדולה יכול גם להגיע כישלון צורם. אנו מציעים לכם עוד לפני שאתם עושים פעולה כזאת או אחרת לעבוד על תוכנית עסקית מסודרת. התוכנית שתבנו אמורה להיות הבסיס להצלחה, ולכן חובה להשקיע בה את כל המשאבים הדרושים. יש כאלה שפונים לאנשי מקצוע מיומנים על מנת שיסייעו להם לבנות תוכנית על פי כל הכללים. אחרי שיש לכם תוכנית עסקית מסודרת תוכלו להתקדם אל עבר השלבים הבאים.

תרשמו את החברה ברשם החברות

כעת תוכלו להתקדם הלאה לשלב הבא במסגרת התוכנית. השלב הבא יהיה לבצע פתיחת חברה ברשם החברות. מבלי שתפתחו חברה ברשם החברות, לא באמת תוכלו להתקדם קדימה במסגרת ההליך. אנו מציעים לכם לפנות את הזמן הדרוש על מנת לבצע את המשימה הזאת. הפרוצדורה עצמה של הרישום לא אמורה לקחת זמן רב, ואפשר אפילו לקבוע תור מראש. תוכלו כמובן לקרוא אינפורמציה מקיפה על רישום החברה ברשם החברות. נדגיש כי רישום ברשם החברות רלוונטי רק עבור חברות בע"מ.

פתיחת חשבון בנק עסקי

אחרי שהחברה שלכם רשומה ברשם החברות, תוכלו לפתוח חשבון בנק עסקי עבור החברה. חשוב מאוד שיהיה חשבון בנק עסקי נפרד לחברה שבו תוכלו לראות מה נכנס ומה יוצא. את כל העסקאות הגדולות של העסק תעשו דרך החשבון הספציפי הזה. מי שמערבב את החשבון הפרטי עם החשבון העסקי ימצא את עצמו בתוך בור ללא תחתית. אנו מציעים לכם לא להגיע למצב הזה כי לאחר מכן יהיה מאוד קשה לתקן. לכן מראש תפתחו חשבון בנק עסקי שיאפשר לכם לדעת מה קורה בחברה שלכם.

תדאגו לפתוח תיקים ברשויות השונות

שלבי הבירוקרטיה עדיין לא הסתיימו, אך לשמחתכם אתם קרובים מאוד לסיים אותם. השלב האחרון יהיה שלב שבו תצטרכו לפתוח תיקים ברשויות השונות. אנו כמובן מדברים על פתיחת תיק במס הכנסה, בביטוח לאומי וגם במע"מ במידת הצורך. אי אפשר לבצע פתיחת חברה מבלי לדאוג לפתוח תיק בכל אחת מהרשויות הללו. כמובן שתצטרכו לבחון מה בדיוק ההתנהלות אל מול כל אחת מהרשויות הללו.