הברך כואבת? הגיל עשה את שלו? יש לנו את הפתרון עבורכם

ברך כואבת

לא מעט אנשים מתמודדים עם בעיות שונות בברכיים. מדובר באחד החלקים בגוף, אשר כמות האנשים, גברים ונשים, מתמודדים עם כאב בעוצמות שונות עד כדי חוסר יכולת להשתמש בהן, היא מהגבוהות שיש.

ישנן סיבות שונות מדוע אנשים מתמודדים עם כאבי ברכיים וכן עם מצבים הרבה יותר מורכבים. זו תופעה נפוצה אצל ספורטאים (בפרט כדורסלנים וכדורגלנים, כתוצאה משינוי תנועה מהיר), אנשים שעושים פעילות גופנית לשם תחביב (בפרט רצים), חיילים צעירים, וכן בקרב מבוגרים שמתמודדים עם שחיקה מתמדת בברכיים, דבר שיכול לגרום להם נזק משמעותי בתפקוד ובשגרת החיים.

איך מתמודדים עם בעיות ברכיים?

אם מדובר על בעיות ברכיים סטנדרטיות, יכול להיות שתרגילי חיזוק, פיזיותרפיה, עיסוי, שימוש במשחות ותכשירים שונים, יכולים לעזור להתגבר על הבעיה. אך אם מדובר בעניין הרבה יותר מורכב, אז אנחנו צריכים לחפש פתרונות אחרים.

לעיתים המצב יחייב אותנו לעבור החלפת ברך רובוטית. מדובר על כלי ייחודי שנמצא בידיי מנתחים אורטופדיים שמתמחים בתחום והם יכולים לעזור בביצוע ניתוח החלפת ברך בצורה אופטימלית. הרעיון הוא, להחליף את הברך למנותח וכך הוא ייהנה ממפרק חדש, מלאכותי, אשר יאפשר לו לבצע את אותם ביצועים שהברך המקורית ידעה לעשות.

צריך לומר, שימוש באופציה של ניתוח החלפת ברך רובוט זה לא עניין שכיח וגם לא עניין נדיר. כלומר, לא כל אחד שמתמודד עם כאבי ברכיים בהכרח זקוק לכך, ומנגד, לא מדובר בניתוח יוצא דופן, חריג במחוזנו היום. מדובר על ניתוח שכיח יחסית, בפרט בקרב אנשים מבוגרים שצריכים לבצע החלפת מפרק בשביל שיוכלו להמשיך וללכת, לעמוד ולבצע פעולות אחרות ללא תחושת כאב.

איך זה מתבצע בפועל?

בעיקרון, אחרי שהרופא מגיע למסקנה שאין ברירה אלא לבצע ניתוח החלפת ברך רובוט, הוא יזמין אותנו לשורה של בדיקות, צילומים, בשביל לתכנן תוכנית ניתוח מתאימה. הכל מתוך כוונה לייצר תהליך שבסופו נוכל ליהנות מברך חדשה שתשרת אותנו.

כל הניתוח מתבצע כאמור באמצעות מכשור שמאפשר להוציא את המפרק הישן ולהכניס במקומו מפרק מלאכותי חדש, שיתאים למבנה של הרגל, מבנה הברך, וכמובן יהיה ניתן להשתמש בו באופן סדיר, כמו היה מפרק אמיתי לכל דבר.

צריך לציין, החלפת מפרק ברך זה עניין שדורש כמובן התמחות מיוחדת, הבנה עמוקה במבנה הרגל של המטופל בשביל שיהיה ניתן לבצע את התהליך על הצד הטוב ביותר, וכן יש להקפיד שהמפרק המלאכותי יהיה מותאם ספציפית עבורו.

לפני סיום נציין, כל מי שעובר ניתוח החלפת מפרק ברך רובוט, יצטרך לעבור תהליכי שיקום מסוימים אחרי הניתוח על מנת שהוא יוכל להתרגל לברך החדשה ולהשתמש בה בצורה סדירה ללא שום בעיה, על פי תנאי השימוש שהרופא מציג בפניו לפני ואחרי הניתוח.