תחומי הפעילות העיקריים של בלש פרטי

private-detective

בלשים פרטיים הם אנשי מקצוע שאמורים לסייע לנו להגיע לחקר האמת במקרים רבים, גילויים שעשויים לטלטל את חיינו. אבל מהם בדיוק אותם מקרים? כדי לספק את התשובה לשאלה החשובה הזו, מספיק לסקור את פרופיל הפעילות המרכזי של חוקרים פרטיים ומשרדי חקירות בישראל.

מהם הנושאים העיקריים בהם עוסק בלש פרטי?

חקירות פרטיות

חקירות פרטיות, כפי שאפשר להסיק משמן, הן חקירות הנוגעות לאנשים פרטיים. בהרבה מאוד מקרים מדובר בחקירות אישות, כלומר, חקירות שאמורות לגלות האם בן או בת הזוג מפגינים חוסר נאמנות ובוגדים בלקוח של משרד החקירות.

כדי לאשש או להפריך את החשדות, נדרש שילוב בין מספר כלי חקירה מתקדמים לרבות מעקבים, צילומי וידאו וסטילס, האזנות סתר ולעיתים גם חקירות מחשב. ההוכחות שניתנות בסופו של התהליך, לכאן או לכאן, הן כאלה שאי אפשר לפקפק בהן.

חקירות פרטיות אחרות שעשויות להתבצע על ידי בלש פרטי כוללות איתור בני משפחה או מכרים אחרים שאבדו עקבותיהם, איסוף מידע על אדם מסוים (למשל שותף פוטנציאלי להקמת עסק, שמעוניינים לתהות על קנקנו), איתור נכסים פיננסיים ואחרים, הטרדות טלפוניות ועוד.

חקירות כלכליות

חקירות כלכליות מיועדות ברמה הכללית לספק מידע על מצבו הפיננסי של אדם או גוף מסוים, הרלוונטיים ללקוח של הבלש הפרטי. מטרה מרכזית היא לאתר את הנכסים הגלויים או הסמויים של האדם, בין השאר על מנת לגבות חובות, כחלק מהליך גירושין וכן הלאה. כדי להגיע לאמת הכלכלית, אפשר לבצע מעקבים, לבחון את מצבו הפיננסי של האדם דרך מאגרי מידע שונים וכן הלאה.

חקירות קניין רוחני

תחום מרכזי נוסף הוא חקירות קניין רוחני, הנוגעות למצבים בהם אדם אינו יכול לממש את הקניין המגיע לו מכיוון שמישהו אחר עשה זאת, לעיתים במרמה ולעיתים מחוסר ידיעה.

בין אם מדובר בפטנטים, בסימני מסחר או בזכות יוצרים על שלל פריטים, חקירות אלה עשויות לספק הוכחות חד משמעיות לעבירה ובכך לשמש כלי מרכזי בהגשת תביעה לפיצוי וסנקציות אחרות.

חקירות ביטוח

במסגרת הונאת ביטוח, אדם או גוף מסוים מנסים להוליך שולל את חברת הביטוח כדי לקבל כספים וזכויות במרמה: למשל, אדם התובע ביטוח רפואי למרות שבפועל לא נגרם לו כל נזק המצדיק את הפעלת הפוליסה.

חקירות ביטוח באות לגלות האם יש בסיס לטענותיהם של המבוטחים. הן עשויות לכלול מעקבים אחר המבוטחים וגורמים אחרים הקשורים אליהם, האזנות סתר והתקנת תוכנות ריגול במחשב או בטלפון האישי שלו.

כך מוצאים את הבלש הפרטי האידיאלי

לפני שאתם שוכרים את שירותיו של בלש פרטי, חשוב לוודא שהוא אכן האדם המקצועי והמתאים ביותר למשימה שלכם. בדקו את תחומי הפעילות שלו וראו האם המקרה שלכם משתייך אליהם. בלשים פרטיים ומשרדי חקירות רבים מחזיקים בציוד ובכוח אדם המאפשר ביצוע חקירות מכל סוג.

מומלץ ליצור קשר עם הבלש הפרטי, לקבל ממנו ייעוץ ראשוני ולהעביר אליו את פרטי המקרה הכלליים, כדי לראות מהו המענה שהוא מציע. החקירה תתחיל רק לאחר גיבוש אסטרטגיה מקיפה, ותתנהל לרוב בשקיפות ותוך יידוע של הלקוחות בקצב ההתקדמות ובממצאים הנאספים.