לימודים בישראל – הרבה מעבר לתואר או תעודה

biuinternational

מרבית הצעירים והצעירות אשר מסיימים צבא ומתכננים להירשם ללימודים באחד המוסדות הגבוהים בישראל, חושבים בדרך כלל על סוף התהליך, כלומר, הם שואלים את עצמם מה יצא להם מזה, מה יעזור להם התואר, מה תעזור להם התעודה, אותם הם יקבלו בסוף הלימודים. 

מן הסתם זו שאלה חשובה ובעלת משמעות לעתיד שלהם ולכן הם חושבים עליה כבר עכשיו, אך יש עוד שלימודים משפיעים עליהם, יש עוד דברים שצריך לבחון כאשר מחפשים מסלול לימודים בישראל ובכלל, למידע נוסף biuinternational.com. הרי, אנחנו נרשמים למוסד אקדמי, לא רק בשביל התעודה או התואר, אלא גם בשביל דברים אחרים. 

חשוב להדגיש, אסור להמעיט בערך של התואר והתעודה, בוודאי לא היום כשיש להם משמעות רבה בשוק העבודה, יש להם חשיבות רבה והשפעה על העתיד הכלכלי שלנו. אך כשאנחנו מחפשים מסלול לימודים או מוסד אליו אנחנו רוצים להירשם, יש עוד דברים שאנחנו צריכים לחשוב עליהם, יש עוד דברים שיכולים להשפיע עלינו. בין אם מדובר בדברים שקשורים ללימודים ובין אם מדובר בדברים טכניים יותר. 

מה אנחנו צריכים לבדוק לפני שנרשמים למוסד לימודים 

ראשית, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, האם הלימודים כשלעצמם מעניינים אותנו. הרבה צעירים וצעירות אומרים לעצמם "הסוף מעניין אותי ולכן פחות חשובה לי הדרך" העניין הוא, שאם לומדים שלוש או ארבע שנים, מוטב שגם הדרך תהיה חשובה ומעניינת. לא בהכרח קלה, אך מעניינת. 

שנית, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו איזה ערך נוסף נותן לנו המוסד אליו אנחנו נרשמים. אנחנו יכולים למצוא מוסדות לימודים בישראל שמספקים את כל מה שאנחנו צריכים מבחינה מקצועית אך לא מעבר לזה, ואנחנו יכולים למצוא מוסדות שמספקים לנו את כל מה שאנחנו צריכים בשביל הלימודים וכן מבחינת חיי חברה ועוד. כל דבר כזה יכול להשפיע עלינו בתהליך הבחירה. 

שלישית, חשוב שנבחן נקודות טכניות יותר, למשל, כמה זה עולה, האם הלימודים מחייבים אותנו לשנות מקום מגורים, האם הם מאפשרים לנו לעבוד תוך כדי, ופרטים אחרים שיכולים להשפיע לא רק על המסלול אלא גם על המקום בו נבחר ללמוד.