כיצד תסמנו V על מטרות ושאיפות חייכם בגיל תכנון פרישה

תכנון פרישה

אין ספק, גיל הפרישה מצריך אי-אלו תכנונים כאלו ואחרים, מה שבד"כ יחייב אתכם, בין היתר, גם להכיר תוכניות חיסכון ולהבין מה הוא תכנון פיננסי, להתייעץ עם מומחים פיננסיים, לתכנן את תכנוני המס וליישם את הכול בשטח. עם כמה שזה נשמע אולי מעט מורכב, בליווי המקצועי הנכון, זה יהיה משמעותית פחות. 

הרי ברור לכולנו, שהיינו רוצים להמשיך בגיל הפרישה את אותה איכות החיים שהתרגלנו אליה. מאחר שגיל הפרישה מאופיין יחד עם לא מעט זמן שלפתע מתפנה, במקרים רבים אנשים מוצאים את עצמם ניצבים אל מול סוג של ואקום, אל מול תחושת חוסר מעש מסוימת, מה שעשוי אפילו להוביל לדיכאונות. בכדי חלילה לא להגיע להתמודדות עם תרחישים כאלו, מומלץ לתכנן נכון את הפרישה ולהבטיח לעצמכם איכות חיים ברמה גבוהה. אז כיצד מתכננים את גיל הפרישה בצורה נכונה? 

מתכננים את גיל הפרישה נכון ושומרים על איכות החיים העתידית 

אם אתם לקראת תכנון פרישה ומעט אובדי עצות, אנחנו כאן בכדי להפיג את הערפל מעל פני השטח. אתם מוזמנים להסיר דאגות, ישנם ב-2020 מקצוענים אשר מתמחים בדיוק בנושאים האלו של תכנוני פרישות של אנשים לקראת גיל הפנסיה. 

אין ספק כי במקרים רבים, אנשים מתכננים את גיל הפנסיה של עצמם ובגפם, אבל מצד שני, עזרה מקצועית בנושאים האלו יכולה רק להועיל. אלא אם כן אתם אנשי מקצוע בתחומים הפיננסיים השונים, בדרך כלל יהיה מומלץ להסתייע ביועצים בתחום האלו. 

האם ניתן לתכנן את גיל הפרישה בעצמי? 

נכון, אנשים רבים מתכננים את גיל הפרישה בעצמם וגם עושים עבודה לא רעה בכלל, אבל מרבית האנשים בדרך כלל יהיו אובדי עצות כשזה מגיע לנושאים כלכליים ותכנונים פיננסיים עתידיים. בגיל הפרישה, בניגוד לגילאים צעירים יותר, תמיד צריך לקחת בחשבון גם את הנושא של הוצאות רפואיות כאלו ואחרות, וזאת מלבד השיקולים הכלכליים הקשורים בנופשים ובתענוגות כאלו ואחרים. 

במילים פשוטות יותר, מעבר לכך שכנראה תרצו לטייל בעולם בפנסיה, יש גם לקחת בחשבון את העובדה, שעם השנים, אנשים נזקקים לשירותים רפואיים כאלו ואחרים. ובכן, כחלק מתכנון הפרישה, אנשים בדרך כלל רוכשים ביטוחים כאלו ואחרים. 

מה חשוב לדעת לגבי רכישת ביטוחים וקרנות נאמנות בפנסיה? 

כשמדברים על ביטוחים, כמובן שמדברים על חוזים אשר משתנים מחברת ביטוח לחברת ביטוח. גם בנקודה זו חשוב להדגיש, אם אינכם בקיאים בנושאי הביטוח השונים, יהיה מומלץ לקבל סיוע מקצועי. 

לידיעתכם, בימינו קיימות חברות פיננסיות אשר עוסקות בתכנון הפרישה ובתכנון הפנסיה שלכם, ככה שאתם יכולים להפקיד את מבטחכם בידיהן של חברות אלו. זאת, בצמוד להשקעות כאלו ואחרות אשר מומלצות לכם על ידי אותן חברות. כחלק מהתכנון של הפרישה, אתם תשקיעו כספים בקרנות, בתוכניות חיסכון, בשוק ההון לפעמים ועוד.