סדנאות ניקוי רעלים – איך מכינים את עצמנו לסדנה כזו

ניקוי רעלים

כאשר הגוף שלנו עומד לעבור שינוי משמעותי, אירוע מיוחד שהוא לא רגיל אליו, עלינו להתכונן לכך בהתאם, על מנת שיהיה מוכן לסיטואציה שהוא עומד לחוות.

למשל, אם אנחנו עומדים לרוץ ריצת מרתון של 42 ק"מ, אז אנחנו נכין את הגוף שלנו בהתאם, באמצעות אימונים ממושכים אך גם באמצעות תפריט מיוחד בשבוע שלפני המרוץ. אם אנחנו עוברים ניתוח, אז אנחנו נתבקש לא לצרוך מזון מסוים בימים שלפני הכניסה לחדר הניתוח, על מנת שהוא יהיה מוכן.

נכון הדבר גם כשאנחנו נכנסים אל סדנאות מסוימות, למשל סדנאות ניקוי רעלים. מדובר באחת הסדנאות הכי פופולאריות היום, אשר לא מעט גברים ונשים מבקשים להירשם אליהן ולחוות אותן. סדנאות במסגרתן עוברים שינוי משמעותי בכל הקשור לתזונה. מה שעושים במהלך הסדנה, זה צומים ממושכים במטרה לנקות את הגוף מכל המרכיבים שהכנסנו לתוכו במהלך הזמן, ומשנים לאט לאט הרגלים שונים ומתחילים לעבוד על תפריט אחר.

מאחר ומדובר על שינוי מאוד מהותי, יש צורך להכין את הגוף בהתאם. כלומר, יש צורך להתכונן עוד לפני שנכנסים לסדנה כזו, מתוך כוונה שהגוף יהיה מוכן גם לעבור את השינוי מצד אחד, וגם להתחיל להכיל חומרים חדשים שלא היינו רגילים אליו.

כיצד מתבצעת ההכנה?

ראשית, אנחנו מקבלים תפריט מיוחד על בסיסו אנחנו אמורים לעבוד. זה אומר שאנחנו צריכים להתחיל לצרוך מזון מסוים ובמקביל להפסיק לצרוך את התפריט הרגיל שלנו, הכל מתבצע בהדרגה. בדרך כלל זה יתבצע מספר ימים לפני שניכנס אל הסדנה.

שנית, אנחנו צריכים לעבור תהליך עבודה מנטאלי שיכין אותנו לשינוי, מתוך כוונה שאנחנו לא נגיע עם לוח ריק, כלומר לא נגיע ומיד נבצע את המעבר, אלא אנחנו נלמד עליו ונהיה מוכנים לקראתו.

שלישית, רצוי מאוד לבצע את כל הבדיקות הנדרשות בשביל לוודא שהגוף שלנו מסוגל בכלל לעבור שינוי כזה. אנחנו לא נרצה לעשות מהפך כה גדול אם המדדים שלנו אינם טובים ולא מאפשרים לנו לעבור את השינוי כמו שאנחנו מצפים. כעת נהיה מוכנים להיכנס לסדנה.