דוחות פרטיים אישיים – מה זאת אומרת וכיצד מתמודדים עם זה?

סודיות - דוחות פרטיים

מס הכנסה פועל במשך שנים לאתר מקורות הכנסה של שכירים ועצמאיים בישראל. בין אם מדובר במקורות הכנסה שלהם מהארץ או מחו"ל. הסיבה לכך היא מאוד פשוטה, הנחה שהרבה מאוד ישראלים מעלימים הכנסות שהם מקבלים ממקורות שונים ובכך למעשה הם לא משלמים על אותן הכנסות מס כחוק. 

על מנת לאתר מקורות שכאלה, הרי שהם שולחים לעצמאים ולשכירים דוחות פרטים אישיים. קרי, דוח שאותם אנשים קיבלו הפנייה כזו צריכים למלא ובה הם נדרשים לציין את כל מקורות ההכנסה שלהם. באופן כזה יש לאותם שכירים ועצמאים אפשרות לחשוף את כל מקורות ההכנסה מהם ניזונים. אפשר לומר שבאופן כזה אותם אנשים יכולים להתוודות על מה שהם הסתירו במשך זמן רב. אם הם ירמו בדוחות הנ"ל וייתפסו, אז העונש שיוטל עליהם יהיה חמור יותר. 

צריך להדגיש, לא כל אחד מקבל בקשה למלא דוחות פרטיים אישיים. מס הכנסה מחליט על פי פרמטרים משלו, למי לפנות ולמי לא. כל מי שמקבל פנייה כזו, חייב להשיב עליה אך הוא לא חייב להתמודד עם הפנייה בעצמו אלא יכול להיעזר באנשי מקצוע לשם כך. 

איך מתמודדים עם פנייה כזו בצורה נכונה

התשובה היא מאוד פשוטה. ישנם עורכי דין שמתמחים בכל מה שקשור לדיני מסים. הם יודעים כיצד למלא דוחות אישיים של לקוחות אשר פונים אלינם או לקוחות קיימים במשרד. הם ידעו למלא את הדוחות בצורה נכונה ולהגיש אותם למס הכנסה. 

כמו כן, אותם עורכי דין ידעו לעבוד מול מס הכנסה במטרה להגיע לפתרונות הטובים ביותר עבור הלקוחות שלהם. לכן זה נכון יותר לבצע את כל התהליך דרך עורך דין שמתמחה בכך ולא לעשות אותו לבד. חשוב לציין פה נקודה נוספת, אם בוחרים לבצע את התהליך דרך עורך דין, סביר להניח שגם אם היו טעויות או לא נמסר כל המידע, כל דבר שנעשה בתום לב, הרי שהוא יוסדר בצורה הרבה יותר פשוטה ונוחה. עורכי דין מנוסים בכך ויודעים כיצד להתמודד עם מצבים כאלה.