יועץ משכנתא מומלץ – לבחור את היועץ הנכון

יועץ משכנתא מומלץ

נטילת משכנתא היא דבר לא פשוט. לא כשמדובר בזוג צעיר שלוקח בפעם הראשונה משכנתא לרכישת דירה חדשה, וגם לא כשמדובר בזוג מבוגר ומנוסה שלקח פעם אחת או יותר משכנתא בחייו. נטילת משכנתא מהבנק היא תמיד עניין שגורר עמו לא מעט סיכונים, דורש לא מעט חישובים, ומן הסתם, מאלץ לבצע החלטות לא פשוטות.

על כן, בשביל לבצע את התהליך בצורה חכמה ונכונה, הרי שאנחנו צריכים לשכור יועץ משכנתא מומלץ אשר יוכל לספק עבורנו את כל התנאים הנדרשים, את כל המידע שיכול לעזור לנו ולהציג בפנינו את כל האפשרויות שעומדות לרשותנו, זאת על מנת שנוכל לקבל החלטה בצורה חכמה ובסופו של דבר, ליטול משכנתא שאכן נוכל להשתמש בה כפי שאנחנו רוצים.

לשמחתנו, היום אנחנו יכולים למצוא יועצי משכנתאות ברמה הגבוהה ביותר, יועצים שיכולים ללוות אותנו לאורך כל התהליך, מהרגע בו אנחנו מתחילים בחיפוש אחר המסלול הנכון ועד לשלב בו אנחנו בוחרים את המשכנתא שעונה על הצרכים שלנו ופונים לבנק בשביל לחתום עליה.

לפני שנסביר כיצד בוחרים יועץ משכנתאות, חשוב להבהיר, ניתן לקחת משכנתא גם בלי להיעזר בשירותיו של יועץ כזה או אחר, העניין הוא שמבחינה פרקטית, מעשית, זה יהיה הרבה פחות חכם, אנחנו לא נוכל ליהנות מהאפשרויות הטובות ביותר ולכן זה פחות ישתלם לנו.

למשל, יועץ משכנתאות מומלץ ידע להציג בפנינו מסלולים שאנחנו לא בהכרח נחשפים אליהם, הוא ידע להציג בפנינו מאפיינים ונקודות שלא שמנו לב אליהם, הוא ידע לומר לנו למה להתייחס וכיצד, וכן הוא ידע להסביר לנו מה ההבדלים בין המסלולים, הריביות והתנאים השונים. בצורה כזו, נוכל באמת לקבל משכנתא ברמה הגבוהה ביותר.

לפני שנציג מספר נקודות שיכולות לעזור לנו בהקשר זה, חשוב להבהיר, תהליך הבחירה של יועץ משכנתאות כזה או אחר, חייב להתבצע כמה שיותר מוקדם בשביל שנוכל לקחת משכנתא בהקדם ולרכוש את הדירה שאנחנו רוצים, כמה שיותר מוקדם.

איך בוחרים יועץ משכנתא בצורה נכונה

ראשית, אנחנו צריכים לבחון איזה ניסיון עומד לרשותו, מה בדיוק הוא יכול להציע לנו וכיצד אנחנו יכולים להיעזר בשירותיו. בין אם זה על מה שהוא מציע ובין אם זה באופן רחב יותר, על פי מה שאנשים בתחום של ייעוץ משכנתאות אמורים ויכולים לספק לנו.

שנית, אנחנו צריכים לשבת איתו לשיחה בשביל לדעת איך בדיוק אנחנו יכולים להיעזר בשירותיו, איך בדיוק אנחנו יכולים להשתמש בידע המקצועי שעומד לרשותו. הוא יוכל להסביר לנו איך הוא יכול לעזור לנו, באיזו צורה ובאילו כלים אנחנו יכולים להיעזר.

שלישית, צריך לבדוק את הרזומה שלו, לבדוק המלצות וחוות דעת, ובכלל חשוב לדעת מול מי אנחנו עובדים ועד כמה באמת הוא עונה למה שאנחנו מחפשים.