הלוואה בערבות מדינה

הלוואות בערבות המדינה

מדינת ישראל קרויה "מדינת הסטארטאפ". ידוע שהישראלים הם עם חכם. ולכן, מדינת ישראל הצמיחה סטראטאפים ומיזמים הידועים ומפורסמים בכל העולם. כיצד משיגים היזמים את המימון הראשוני למיזם? יש פלטפורמות אינטרנטיות לגיוס המונים. אולם, לא תמיד אפשר לגייס באמצעותם את כל הסכומים הנדרשים למיזם. לכן, ישנם יזמים שיצטרכו לקחת הלוואה לצורך פיתוח  מיזם. האם הלוואות אלו משתלמות? ואילו תנאים נותן הבנק עבור ההלוואה?

מהי ההלוואה המשתלמת ביותר לעסקים?

לא תמיד מומלץ לבעלי עסקים לקחת הלוואה בנקאית. וכמובן, לעולם לא כדאי לבעלי עסקים לקחת הלוואה בשוק האפור. אם יש את הזכאות- כדאי לקחת הלוואה בערבות המדינה. איך משיגים את ההלוואה? ישנן חברות פרטיות המשיגות את ההלוואה עבור הלקוחות. בנוסף, ישנם בנקים הלוקחים מהקרן הלוואה עבור בעלי עסקים. ישנם 2 מסלולים של הלוואות בערבות המדינה: המסלול הראשון, מיועד לבעל עסק חדש. סכום ההלוואה מיועד לרכישת ציוד לעסק, ופרסום ראשוני. אין ספק שהלוואה מהקרן של הלוואות בערבות המדינה, משתלמת יותר מאשר לקיחת הלוואות בשוק האפור בשביל פתיחת עסק חדש. המסלול השני, הוא מתן הלוואה שתכסה בעיה של זרימת תזרים לעסק. הסיבה שהלוואות אלו הינן משתלמות במיוחד- היא שבשנה הראשונה הריביות הן על חשבון המדינה.

מהם שלבי נטילת הלוואה בערבות המדינה?

תהליך נטילה של הלוואות בערבות המדינה, אינו מהיר כמו תהליך של לקיחת הלוואות בנקאיות. כאשר אתם נוטלים הלוואה מהבנק, ייקח התהליך יום אחד, ולפעמים כמה דקות בנייד או במחשב. כדי לקבל הלוואות בערבות המדינה, יש צורך להציג תוכנית עסקית. אולם אם ללווה יש כבר מסמך של תוכנית עסקית מסודרת וברורה- הוא יכול להשיג אישור עקרוני להלוואה בתוך 48 שעות. כאשר ההלוואה מושגת דרך חברה פרטית, הלווה יקבל ליווי עסקי מלא במשך כל תקופת החזר ההלוואה.

הלוואות בערבות המדינה דורשות השתתפות עצמית.

בניגוד להלוואה בנקאית הניתנת בחינם, בשביל לקחת הלוואות בערבות המדינה, יש צורך בהשתתפות עצמית במחיר נמוך. כדי לקבל הלוואה לכיסוי בזרימת תזרים של העסק, יש להפקיד סכום בגובה 25% מהסכום של ההלוואה. במסלול זה, גובה ההלוואה המקסימלי יהיה 500,000 ₪, ולכן הגובה המקסימלי של דמי הפיקדון יהיה 125,000 ₪. לעומת זאת, כאשר מטרת ההלוואה היא פתיחת עסק חדש, גובה הפיקדון יהיה 10%. במסלול זה גובה ההלוואה המקסימלי הוא 300,000 ₪, ולכן, הגובה המקסימלי של דמי הפיקדון יהיה 30,000 ₪.

אילו עסקים יכולים לקבל אשראי גבוה דרך ההלוואה?

לא כל עסק יכול לקבל אשראי בערבות המדינה. האשראי ניתן לעסקים שיש להם סיכון גבוה בהוצאות. בעלי עוסק פטור לא יכולים לקבל הלוואות בערבות המדינה. רק בעלי עוסק מורשה, מנהלי תאגידים, או מנהלי עמותות. לפני אישור ההלוואה, בודקים בקרן ההלוואות שאין עיקולים על חשבון הבנק של העסק, או הליך של הוצאה לפועל.