כל מה שצריך לדעת על הוצאת ויזה לחו"ל

ויזה לארהב

העולם שאנו חיים בו מלא מקומות מיוחדים ומרהיבים ואין מי שלא מסקרן אותו לצאת ולחקור את העולם.

לגלות מקומות חדשים, לחוות חוויות מיוחדות ולפעמים אפילו פשוט לבקר בני משפחה אשר מתגוררים במדינות אחרות.

יש הרבה מה לדעת לפני שנוסעים למקום אחר וכמובן יש שלל הכנות לקראת הנסיעה. אחד מהדברים החשובים הוא ויזה לחו"ל.

מדובר במסמך שמאשר שנושא הדרכון רשאי להיכנס למדינה זו או אחרת אחרי שנבדק לעומק המצב האישי שלו ואין חשש מבחינת מדינת היעד שהוא ינסה להגר או להיכנס לשטחה ולא לצאת הדוגמה הטובה והמוכרת ביותר היא חידוש ויזה לארצות הברית, שכן ארצות הברית היא אחת מהמדינות שלא מעט אזרחים ממדינות אחרות צריכים שתהיה להם ויזה על מנת לבקר בה.

מה כדאי לדעת על הוצאת ויזה לפני נסיעה לחו"ל

הדבר החשוב ביותר שצריך לדעת על הוצאת ויזה ובשום אופן אסור לשכוח אותו הוא שהוצאת הוויזה חייבת להתבצע מספיק זמן לפני הטיסה המדוברת.

אי אפשר להגיע לדלפקי הבידוק בנמל התעופה ולנסות לשכנע את הנציגים לאפשר למי שאין לו ויזה לעלות לטיסה, שכן על חברת התעופה מוטלת האחריות לוודא שכל מי שינחת במדינת היעד אכן נושא ויזה ורשאי להיכנס.

חידוש ויזה לארצות הברית למשל הוא בעצם הנפקה של ויזה חדשה וחשוב מאד להבין איך זה מתבצע על מנת לבצע את כל השלבים כמו שצריך וכך לוודא שאכן בסוף התהליך תהיה למבקש ויזה בדרכון.

יש מגוון רחב של מדינות אשר צריך להוציא ויזה לפני שמבקרים בהן ואת המידע הספציפי אודות כל מדינה צריך לקבל במקום רשמי ומוסמך כמו הקונסוליה המקומית שלה.

מומלץ להתחיל כל תהליך הוצאת ויזה מספיק זמן מראש על מנת שאכן הוויזה תתקבל לפני הנסיעה שעל הפרק.

המשמעות של ויזה תקפה בדרכון

כאמור, המטרה של הוצאת הוויזה היא בחינה של רשויות מדינת היעד את המצב האישי, המשפחתי והתעסוקתי של מבקש הוויזה.

שום מדינה לא רוצה להתמודד עם מהגרים בלתי חוקיים ולכן לאחר שיתברר שלמבקש הוויזה יש הרבה סיבות לחזור לארץ אחרי הביקור – סביר מאד להניח שהוא אכן יקבל את הוויזה.

כאשר מבצעים חידוש ויזה לארצות הברית או שמנפיקים את הוויזה בפעם הראשונה צריך להגיע למשרדי הקונסוליה לראיון על מנת שנציגי הקונסוליה אשר מוצבים כאן בארץ יתרשמו שאכן מדובר במבקש ויזה שלא ישתקע בארצות הברית לאחר שיגיע אליה.

על מנת להקל על המבקשים הוויזה שתאושר תונפק למשך פרק זמן די ארוך שבמסגרתו אפשר יהיה לבקר במדינת היעד כמה פעמים שרוצים ובלבד שהוויזה נשארת בתוקף. כך הדבר גם לגבי מדינות אחרות.