חוקר פרטי מחירים – איך נקבע המחיר שנשלם לו

חוקר פרטי מחירים

לא פעם, בחיינו הפרטיים או המקצועיים, אנחנו נדרשים להיעזר בשירותיו של חוקר פרטי לצרכים שונים. הוא יעזור לנו לגלות את מה שאנחנו לא יודעים, הוא יעזור לנו לחשוף דברים שאנחנו חושדים בהם או דברים שאנחנו לא רוצים להאמין שאכן מתרחשים, וכן הוא יכול לספק לנו ייעוץ ומענה לצרכים שונים בהם הוא מתמחה באופן מקצועי.

כשאנחנו ניגש לשכור את שירותיו של חוקר פרטי כזה או אחר, אז באופן טבעי נתייחס לכמה וכמה נקודות. החל משאלת הניסיון וההתמחות שלו, המשך בשאלה איזה שירותים הוא יכול לספק לנו ובאיזו זמינות, וכלה בשאלה הפשוטה על חוקר פרטי מחירים שהוא גובה עבור עבודתו, וכיצד הוא מחליט מה יהיה המחיר.

צריך להבין, עבודתו של חוקר פרטי לא יכולה להיות מתומחרת בצורה ספציפית בהכרח. כלומר, לא מדובר פה ברכוש שאנחנו קונים וגם לא בשירות שאנחנו מקבלים וברור לנו כמה זמן זה לוקח ועל כן, המחיר הוא פר אותו זמן. כשאנחנו הולכים לבדיקה אצל רופא, ברור לנו כמה אנחנו משלמים עבור התור, כנ"ל כשאנחנו הולכים למטפל כזה או אחר. אנחנו משלמים פר זמן נתון. לעומת זאת, אצל חוקר פרטי זה מעט שונה.

ראשית, אין זמן נתון, אין זמן קבוע. הרי יכול להיות שעבודתו תיקח שבוע ויכול להיות שהיא תיקח חודש, יכול להיות שהוא יצטרך להשקיע בעבודה שעה ויכול להיות שהוא יצטרך להשקיע בה חמש שעות ביום.

שנית, אי אפשר לדעת בוודאות מה יהיו ההוצאות שלו. למשל, אם הוא יידרש לבצע מעקב אחר גורם מסוים, סביר להניח שיהיו לו הוצאות רכב, הוצאות נסיעות ועוד. ייתכן מאוד שהוא גם יצטרך להשתמש באמצעים וכלים שונים. כל זה יעלה לו כסף, לפחות בחלק מהמקרים, הרי שהוא יצפה מאיתנו להחזיר את ההוצאה באמצעות מה שנשלם עבור השירות שלו.

כיצד נקבע מחיר של חוקר פרטי

ברמת העיקרון יש כמה דרכים לקבוע את הסכום שיגבה החוקר מאיתנו.

ראשית, הוא יכול לקבוע איתנו מחיר פיקס לכל העבודה. כלומר, מראש הוא יקבע את הסכום שנשלם לו, לא משנה מה יהיו התוצאות, לא משנה כמה זמן תיקח העבודה. זאת על בסיס הניסיון שלו מהעבר על עבודות בעלות ערך דומה. מה שכן, הוא יכול לקבוע נקודות, לפיהן, אם העבודה לוקחת פחות זמן אז הוא יגבה מאיתנו פחות כסף ולהיפך, אם העבודה תיקח יותר זמן, הוא יגבה יותר כסף.

שנית, הוא יכול לקבוע איתנו מחיר פר שעה, פר יום, ואז הוא יצטרך להציג לנו דוח שעות מסודר, מתי הוא התחיל ומתי הוא סיים. סביר להניח שהמחיר יכלול גם הוצאות נלוות.

שלישית, יש מצבים שהוא יגבה מחיר פר שירות, למשל, איתור מכשירי האזנה וכדומה. אז מדובר בשירות בודד שעליו הוא יגבה סכום מסוים.