מדרסים – מדוע חשוב להשתמש בהם

מדרסים

לא מעט אנשים נדרשים להשתמש במדרסים במהלך חייהם. יש מי שנדרש להשתמש בהם מגיל צעיר, אחרים נדרשים לעשות זאת בשלבים מאוחרים יותר, יש מי שנדרש לעשות את זה בגלל פגיעה מסוימת ברגל, אחרים נדרשים לעשות את זה בגלל עומסים שנוצרים כתוצאה מפעילות יתר אשר יכולה להשפיע על תפקוד כף הרגל.

כפי שאנחנו יודעים, מדרסים עם מתקן פשוט שמניחים בתוך הנעל והם מיועדים לאפשר לנו ללכת בצורה נוחה, מבלי לגרום נזק לכף הרגל. נזק זה יכול להשפיע ולהקרין גם על אזורים אחרים בגוף, כולל על הקרסול, שרירי הרגל ואפילו על עמוד השדרה. הכאבים יכולים להשפיע על היציבות שלנו, הם יכולים להשפיע על ההליכה ובאופן כללי על ההתנהלות שלנו.

צריך לומר, יש לא מעט אנשים שנדרשים להשתמש במדרסים. אפשר לחלק אותם לשלוש קבוצות עיקריות. הקבוצה הראשונה הם ילדים ובני נוער, שנדרשים להשתמש בהם כתוצאה מתהליכי התפתחות. במקרים רבים, התהליך שהם עוברים הוא לא נכון ואז אין להם ברירה אלא להשתמש במדרסים עד שכף הרגל שלהם תתייצב והם יוכלו ללכת בצורה רגילה.

הקבוצה השנייה הם ספורטאים שעובדים הרבה עם הרגליים. מדובר על רצים, הולכים, שחקני כדורסל, שחקני כדורגל, טניסאים, וכן שחקני גולף. הסיבה היא, עם הזמן נוצרים עומסים והמדרסים מיועדים לעזור לכף הרגל.

הקבוצה השלישית הם חולי סכרת שנדרשים להשתמש במדרסים על מנת להקל על כף הרגל שלהם ולמנוע מעצמם פצעים שנוצרים כתוצאה מהמחלה.

איך יודעים שצריך להשתמש במדרסים

ברמת העיקרון, אם חשים כאבים בזמן הליכה או עמידה, אם הולכים בצורה לא נכונה, אם כף הרגל מונחת לא נכון על הקרקע, הרי שמתבקש להשתמש במדרסים. רצוי כמובן שתהליך האבחון יתבצע על ידי רופא מקצועי בטרם אנחנו מחליטים לרכוש מדרס כזה או אחר, על מנת שלא נקנה לחינם או לחילופין, על מנת שלא יווצר מצב שאנחנו לא משתמשים במדרסים ונגרם נזק משמעותי לכף הרגל שלנו.

את האבחון רצוי לבצע כמה שיותר מוקדם אצל אנשים שמתמחים בתחום כמובן, אחרי סקירה מדוקדקת של כף הרגל.