רעיונות לפעילות גיבוש לעובדים – איך מארגנים את הפעילות הנכונה

פעילות לייזרטאג

אחת הדרכים של מקומות עבודה, חברות, ארגונים, משרדים במגזר הציבורי, חנויות ומקומות אחרים, לייצר מצב בו העובדים עובדים ביחד, בשיתוף פעולה מלא, הן באמצעות פעילויות גיבוש שונות שיוצרים עבור העובדים. 

הרעיון הוא מאוד פשוט וברור. מזמינים את כל העובדים על מנת לצאת לפעילות גיבוש שנמשכת יום אחד או יותר, מן הסתם זה נעשה לא במקום העבודה אלא במקומות אחרים, מה שמכונה "מחוץ לאזור הנוחות". המטרה היא, לייצר מצב בו העובדים לומדים להכיר אחד את השני וכך הם יכולים לעבוד בצורה הרבה יותר אפקטיבית וטובה ביניהם. 

פעילויות גיבוש לעובדים הפכו להיות דבר מאוד פופולארי במהלך השנים, הן בגלל העובדה שנוצרו תיאוריות שונות ומגוונות על הצורך בפעילויות שכאלה, תיאוריות שהתעסקו רבות בשאלה, כיצד מנהלים יכולים לגרום לעובדים שלהם להגדיל את התפוקה שלהם, מה העובדים צריכים לעשות לשם כך, למה הם זקוקים. כמו כן, הפעילויות הפכו להיות מאוד פופולאריות, בגלל שהיצע שלהן גדל באופן משמעותי. 

דוגמאות של רעיונות לפעילות גיבוש

כשאנחנו מחפשים רעיונות לפעילויות גיבוש לעובדים, זה לא מספיק למצוא פעילות כזו או אחרת, אנחנו צריכים לחפש דברים שיתאימו לסוג העובדים, למה שהם אוהבים, דברים שידברו אליהם. על כן אנחנו צריכים לבחור פעילויות על פי גיל, מין ועל פי משתנים נוספים. 

דוגמא טובה לכך יכולה להיות טיול משותף, במהלכו הם צריכים לעשות הכל לבד, בין אם זה אומר להכין אוכל, לבנות אוהלים וכן פעילויות שטח נוספות. 

דוגמא אחרת יכולה להיות משחקי חברה, משחקים out door, כלומר, משחקים שמתבצעים מחוץ למבנה, בין אם זה בפארקים, יערות, ואו אפילו במקומות שמתמחים בכך. 

דוגמא נוספת יכולה להיות משחקים שדורשים שיתופי פעולה בין כלל העובדים, בין אם זה פיינטבול, לייזר טאג או משחקים מסוגים כאלה, שמחייבים שכל השחקנים יעבדו ביחד בשביל להצליח. 

לפני סיום נדגיש, כל פעילות כזו, אף על פי שהיא כביכול פעילות גיבוש לעובדים, עדיין צריכה להיות מהנה, צריכה להיות מאתגרת ומלאה בכיף, שהעובדים יבצעו אותה בשמחה.