איך מתכוננים לבר מצווה?

איך מתכוננים לבר מצווה?

בר המצווה, הינו אחד מהשלבים החשובים ביותר בחיי הילד. בבת אחת, הוא הופך לבוגר, ואחראי על מעשיו. את המעבר הזה, מציינים בטקסי חגיגת בר המצווה. למעשה, חגיגות בר המצווה כוללות כמה מרכיבים. חלק מהמשפחות יאחדו את הנחת התפילין והקריאה בתורה, וחלק מהמשפחות יוותרו על מסיבת בר המצווה החגיגית בערב, ויערכו את המסיבה בבוקר, לאחר הקריאה בתורה.

מהם הטקסים הדתיים של טקס בר המצווה?

למעשה, מבחינה הלכתית שלב בר המצווה, כולל 2 טקסים הלכתיים: יש את טקס הנחת התפילין, ויש את העלייה לתורה. מתי רוכשים תפילין? מומלץ לבצע קניית תפילין, כמה חודשים לפני טקס הנחת התפילין. לפי ההלכה, המהודר ביותר, הוא להניח את התפילין, חודש לפני בר המצווה. הנער יעלה לתורה, בשבת הצמודה לבר המצווה. אולם בדיעבד, משפחות רבות מאחדות את 2 הטקסים, לטקס אחד, צמוד לבר המצווה.

חשוב להתכונן לטקסים הדתיים של בר המצווה.

אל טקסי בר המצווה, יש להתכונן כמה חודשים מראש. מומלץ להתאמן בהנחת התפילין, לפחות חודש או שבועיים, לפני טקס הנחת התפילין. גם לקריאה בתורה, מומלץ להתכונן כמה חודשים מראש. אם הנער קורא בהפטרה, עליו להתכונן לפחות חודשיים. טעמי הקריאה של ההפטרה, שונים מטעמי המקרא של החומש. הטעמים, חדשים לנער, וקליטת הקריאה בהם, עורכת זמן.

האם מסיבת בר המצווה היא חובה הלכתית?

בכל המגזרים, עורכים לילד חגיגת בר מצווה. סוג החגיגה, תלוי בתקציב. יש משפחות שעושים מסיבת בר מצווה מפוארת ויקרה. משפחות אחרות עם תקציב מוגבל יותר, עורכים מסיבה צנועה יותר. בעדות המזרח, התפשט מנהג להדליק חנוכייה במסיבת בר המצווה, וכל אחד מבני המשפחה מדליק נר. בכל העדות, נהוג לערוך סעודה במסיבה. יהיו משפחות שישלבו את הסעודה עם סיור או טיול.

אפשר גם לדחות מסיבת בר מצווה- את טקס הנחת התפילין והקריאה בתורה, חובה לערוך במועד. אך, מכיוון שאין חובה הלכתית לגבי עריכת המסיבה, אפשר לדחות את המסיבה. אם תאריך בר המצווה חל ב3 השבועות שבין י"ז בתמוז לט' באב, או ב"ספירת העומר" בין פסח לשבועות, יש לדחות את המסיבה. במשפחות רבות, בהם אחד מההורים בשנת אבל, יידחו לפעמים בכמה חודשים את ביצוע המסיבה, על מנת למנוע בעיה הלכתית של השתתפות ההורה האבל. וכך, תוכל המשפחה לאחר כמה חודשים לעשות מסיבה שמחה המותאמת לנער ולחברים, מבלי מגבלות שנת האבל.

איך מתכוננים למסיבת בר המצווה?

בכל תקציב שתקדישו למסיבה, חשוב למצוא אולם וקייטרינג. יש להכין הזמנות מעוצבות. עולם הדיגיטל, חוסך לפעמים כסף, ובמקום להדפיס הזמנות, אפשר לעצב לבד, ולשלוח בוואטצאפ. יש להכין מזכרות לאורחים המגיעים אל האירוע. ומה עם הריקודים? יש לבחור תקליטן, וכדאי לקנות אביזרים וקשקושים לריקודים. כדאי גם להכין מצגת עם תמונות ומוזיקה של ילד בר המצווה.

מחפשים תפילין מהודרות? פנו לאחוזת הקודש!

אם אתם מחפשים תפילין מהודרות לבר המצווה, פנו ל"אחוזת הקודש". במפעל, מייצרים תפילין מהודרות ביותר. במפעל שלנו, עובדים סופרי סת"ם יראי שמים. אפשר למצוא תפילין מהודרות בכל הנוסחים, וברמות כשררות שונות ומהודרות.

אתם מוזמנים לרכוש "חבילת בר מצווה"! אנו רוצים לפנק את נער בר המצווה ובני משפחתו. לכן, אנו מוכרים חבילות מיוחדות, הכוללות סט תפילין מהודרות, כיפה, ציצית, וסידור מהודר. התפילין, מגיעות עם תיק מיוחד.

רוצים מזוזות חדשות לבית? לפעמים, דווקא אירוע בר המצווה, גורם לבני המשפחה, להחליף מזוזות ישנות בחדשות, או לקנות מזוזות חדשות לבית. ב"אחוזת הקודש", לא מוכרים רק תפילין. מוכרים גם מזוזות מהודרות במבחר סוגים וכשרויות מהודרות.