איך לתחזק בריכה פרטית?

POOL

כבר השקעתם כסף רב בבניית בריכה, והנה היא נמצאת אצלכם בחצר, מלאה, ומחכה לרוחצות ורוחצים. עכשיו, בכל השנים הקרובות, מוטלת עליכם החובה לתחזק את הבריכה.
עיקר התחזוקה של בריכה פרטית נוגע לאיכות המים, המשליכה לא רק על חוויית הרחצה כי אם על הבריאות שלכם ושל בני ובנות משפחתכם.

מעבר לכך, יש כמובן להקפיד על ניקיון בכל השטח שמסביב, כאמצעי נוסף להבטיח את איכות המים לאורך זמן.
חשוב לדעת שהתחזוקה והעמידה בסטנדרטים של איכות מים נאותה ובריאה מוטלים אך ורק עליכם, הצרכניות והצרכנים, ואין נכון להיום פיקוח ממשלתי או של הרשות המקומית על ניקיון הבריכות המקומיות.

ניקיון שוטף מסביב לבריכה

לפני שניגשים לטכנולוגיות ההכרחיות לתחזוקת המים, כדאי להפנים בקרב כל בנות ובני הבית את החשיבות של שמירה על ניקיון מסביב לבריכה. אם יש דשא מסביב, יש להקפיד לכסח אותו בעזרת מכסחת דשא אחת לתקופה, ובייחוד סביב עונת הרחצה, ובכך להקטין את כמות העלים ושאר עצמים בלתי רצויים שייכנסו אל תוך המים.

מעבר לעובדה שהדשא ושאר העלים עלולים לפגוע במראה האסתטי של הבריכה, הרי שהם עלולים לגרום לירידה באיכות מי הבריכה ושאר החומרים המצורפים אליה. אי לכך, חשיבות כיסוח הדשא סביב הבריכה גדולה מאין כמוה.
בנוסף, ההקפדה להישטף היטב לפני הכניסה לבריכה יכולה להפחית בהרבה את העומס על הפילטרים. יש לנקות היטב את כל הגוף, ובפרט את כפות הרגליים, ורק אז להיכנס למי הבריכה.

תחזוקה מבוססת מדדים

על מנת לשמור על ריכוז הכלור ועל טמפרטורת המים שיהיו במידות הנכונות, חובה להצטייד במדים ייעודיים.
הכלור, חומר החיטוי המקנה את הריח לבריכות השחייה, חיוני לחיטוי המים מכל הבקטריות שעלולות לגרום למחלות. ריכוז הכלור תלוי בגודל הבריכה, ולכן כדאי להתייעץ עם מומחים לגבי כמות הכלור הרלוונטית אליכם.

שימו לב, שכניסה לבריכה לאחר רחצה, והקפדה שלא להשתין בה – הופכים את הכלור ליעיל יותר, וממילא תצטרכו להשתמש בפחות ולהחליף פחות.
כאשר המים חמים מדי, החומרים הכימיים שבבריכה עלולים לשקוע ולהעכיר את צלילות המים. מנגד, טמפרטורה קרה מדי עלולה להזיק לרכיבי הבריכה, וגם לשבש את חוויית הרחצה. לכן, חשוב להצטייד במד טמפרטורה ולהיעזר במשאבת חום לוויסות הטמפרטורה כל העת.

ניקוי המסנן

ולבסוף ככל שתקפידו לנקות בתדירות גבוהה יותר את המסנן, כך המים יישאבו וינוקו בצורה יעילה יותר, חסכונית יותר בחשמל – וממילא יהיו נקיים יותר לאורך זמן.
יש להוציא את המסנן אחת לכמה ימים, לנקות אותו תחת מים זורמים (ניתן להיעזר בעדינות במברשת במקרה הצורך), וכן להחליף אותו מדי כמה שבועות.
ככל שתקפידו על ניקיון השטח שמסביב לבריכה, ועל כניסה לאחר רחצה – ניקוי הפילטר יוכל להיעשות בתדירות נמוכה יותר.