איך לבחור עורך דין מקרקעין?

שירותי עורך דין

בהגיענו להבשלתה של עסקת נדל"ן, הרי שחשוב לוודא שיש איש מקצוע מיומן שמספק עין מקצועית ובוחנת על כל שלב ושלב. בין שמדובר ברכישת דירה ובין שמדובר במכירתה, הרי שגם העסקאות ולו הפשוטות ביותר בענף המקרקעין, מתהדרות בשפע של תחיקות אשר יכולות להפוך את כל התהליך לסבוך עבור מי שאיננו מתמצא וגם עבור למודי הניסיון.

בחירת עורך דין מקרקעין

אם ננסה לתרגם את תפקידו של עו"ד הנדל"ן בעסקת המקרקעין, הרי שמטרתו היא להגן על האינטרס של הלקוח, ולייצג אותו מול המוכרים או הרוכשים.

העין המקצועית הבוחנת, איננה רק נועדה לשם חוזה המכר, וחוזה המכר הוא התוצאה הסופית של כלל התהליך, והנגיעה בכל ההיבטים האפשריים שיגנו על הלקוח. בין הדוגמאות הנפוצות ניתן למנות את בדיקת נסח הטאבו בעת רכישת דירה יד שנייה, או מתן חיזוי מקיף של הוצאות המס הצפויות הן ברכישת דירה (קרי, מס רכישת דירה) והן במכירת דירה אז ישנו מס שבח והיטל השבחה.

בנימה זו, להלן מספר היבטים מרכזיים אותם מומלץ לבחון בעת שכירת שירותיו של עורך דין מומחה לענייני נדל"ן.

תחום התמחות

עורכי דין למקרקעין ישנם בשפע, אך לעורכי דין רבים ישנם תחומי התמחות פרטניים בהם הם עוסקים.

כך לדוגמה, לא כל עורך דין המתמחה בקניית או מכירת דירה, גם מייצג ברכישתו של נכס מסחרי או ברכישת קרקעות. ולא כל עורך דין מוכן לייצג עסקאות שנחשבות לפשוטות באופן יחסי, ומטרתו היא לספק ייעוץ מקצועי וליווי משפטי בעסקאות מורכבות המתאפיינות מול גופים שונים ותאגידים.

הקפידו לבחור את עורך הדין שמביא עמו מומחיות בעסקת הנדל"ן המדוברת, ובכך תוכלו להבטיח לעצמכם שקט נפשי לכל אורכה של העסקה.

המלצות

המלצות היו ותמיד יהיו הדרך האידיאלית למצוא את נותן השירות הטוב ביותר. למרבה הצער, תחום המקרקעין מתאפיין בלא מעט תחושות של מוכרים ורוכשים שלדעתם עורך דינם לא עושה עבורם את המיטב.

כדי למצוא את השיח ברשת שקיים אודות עורך דין כזה או אחר, כל שעליכם לעשות הוא לכתוב את שמו. די בכך כדי למצוא כרטיס עסקי של גוגל ובו ביקורות אותנטיות של גולשים.

לצד זאת, המלצות פה לאוזן היו ותמיד יהיו הדרך הטובה ביותר למצוא עורך דין איכותי.

שיחת היכרות

אמנם אין מדובר בפרמטר שרירותי, אך יש לשיחה כוח רב. די בכך שנרגיש שעורך הדין שלנו הוא איתנו, הוא בעדנו ומטרתו להשיג עבורנו את העסקה הטובה ביותר, כדי שנבחר בו.

בשיחת היכרות תוכלו ללמוד על הכימיה שלכם עם עורך הדין, והאם הוא זמין ומוכן להסביר לכם על כל נושא שאינם בקיאים בו בעסקת הנדל"ן.

הקפידו על 3 הקריטריונים שצוינו לעיל, והיו סמוכים ובטוחים שתמצאו את עורך הדין הטוב ביותר עבורכם לעסקת הנדל"ן הקרבה.