מזגן איכותי

מזגן איכותי

בישראל החמה יש צורך למזג את המבנים בהם שוהים אנשים לצורך פעילויות שונות. בימי קיץ בעלי עומס חום גבוה המורכב מחום ומלחות גבוהה כמעט ולא ניתן לתפקד כהלכה. כך, קונים בחנויות, צופים בסרט או בהצגה, עובדים במשרדים, אנשים בבתיהם, טבחים במטבחים ועוד. האמצעי הנפוץ ביותר הוא  מיזוג האוויר באמצעות מזגן איכותי. היתרון שלו הוא גם ביכולת החימום הטובה לימים קרים, אבל לרוב, הבחירה נעשית לצורך קירור, מאחר וזה הנושא המעיק יותר מבחינת הצרכנים.

ניתן למצוא מספר סוגי מערכות מיזוג אוויר. הנפוץ ביותר הוא המפוצל או בשמו האחר העילי. הוא מורכב משתי יחידות. האחת, חיצונית ובה מצוי המדחס והמעבה. זהו החלק המרעיש יותר ותפקידו לשאוב את האוויר החם ולקרר אותו. החלק השני מצוי בתוך המבנה ובו יש מאדה ומאוורר. בין שני החלקים יש צנרת דרכה מועבר האוויר הקר. האוויר מוזרם דרך פתחים ותריסים המצויים במזגן ועליהם ניתן לשלוט באמצעות שלט. כלומר: להסיט אותם לכל כיוון, לסגור אותם וכדומה.

ניתן למצוא דגמי שונים הנבדלים ביניהם בגודל, בעוצמת המנוע, ביכולת התפוקה ובאלמנטים אחרים המובנים בתוך המפרט. את הגודל בוחרים על פי שטח החדר או החלל אותו רוצים לקרר. בחדרים קטנים יספיק מזגן איכותי של כאחד כוח סוס ובגדולים כאלו בעוצמת 4 כוח סוס ויותר. ניתן למצוא מערכות מיני מרכזיות המיועדות לחללים גדולים פתוחים או שיש בהם חדרים מפוצלים. כאן האוויר מוזרם מנקודות גבוהות בקירות או מהתקרות. למערכות אלו יש יתרונות רבים בכך שהן מספקות תפוקות קור או חום יעילות ואחידות.

ניתן למצוא מזגני אינוורטר אשר קיימת בהם טכנולוגיה ייחודית המייעלת את פעולת המיזוג/חימום. המדחסים שבתוכם יכולים לפעול במהירות משתנה בהתאם לטמפרטורות החדר הרצויות. הם אינם כבים ונדלקים מחדש כל פעם ובכך, נחסכות הוצאות עבור אנרגיה, נחסכות תקלות והבלאי שלהם מועט יותר. אלו נחשבים ליקרים יותר אבל החיסכון בחשמל לאורך זמן מפצה על ההשקעה הראשונית. מומלץ לחפש ולמצוא מזגן איכותי המיוצר על ידי חברה בינלאומית בעלת מוניטין. הדבר מבטיח מכשיר מוצלח, ושירות תחזוקה ותיקונים יעיל.