משחקים של לחימה – למי ומתי זה יכול להתאים

משחקים של לחימה – למי ומתי זה יכול להתאים

לא פעם אנחנו מוצאים את עצמנו מול תוכניות טלוויזיה או סרטים, מביטים על כוכבי אקשן שונים, מביטים על סצנות מלחמה או סצנות שכוללות פעילות משטרתית, ואנחנו תוהים מה היינו בסיטואציה הזאת, אנחנו מדמיינים אותנו במקום את הגיבורים שמופיעים מולנו.

מן הסתם, יש אנשים שחווים את זה על בסיס יומיומי או שבועי במציאות. חיילים, שוטרים ולוחמים אחרים. הם לא צריכים לדמיין איך זה ייראה, הם לא צריכים לחשוב מה הם יעשו. הם יודעים בדיוק כיצד ינהגו בכל סיטואציה וסיטואציה. לעומת זאת, אנחנו לא בהכרח מגיעים מהעולם הזה ולכן אנחנו מדמיינים, שואלים את עצמנו שאלות ולא מעטים גם היו מעוניינים להשתתף בסצנות כאלה, במציאות או בסרט.

ובכן, לשמחתנו הרבה יש כיום זירות שונות שמאפשרות לנו לחוות את החוויה, מבלי להיכנס למלחמה או לעימות משטרתי, מבלי להיות חיילים או שוטרים בפועל. לא מדובר על זירות וירטואליות או זירות של משחקי מחשב, אלא מדובר על זירות שמדמות לחימה בשטח בצורות שונות. הכוונה לזירות אמיתיות, מציאותיות אשר כוללות משחקים של לחימה מסוגים שונים ואלה מאפשרים לנו לתרגל סוגים שונים של עבודות משטרה או צבא. כך אנחנו יכולים לראות מה היינו במצבים שונים, דומים יותר או פחות למציאות, לסרטי קולנוע או סדרות טלוויזיה שאנחנו צופים בהם.

צריך להדגיש כאן, אותן זירות של משחקים מתאימות לא רק לאנשים כמונו מהשורה, אנשים שאינם חיילים או שוטרים (לפחות לא בזמן בו אנחנו הולכים אל הזירה). הזירות מתאימות גם עבור חיילים ושוטרים שרוצים להתאמן. הרבה פעמים יחידות צבא ומשטרה משתמשות בזירות כאלה, על מנת להתאמן על סיטואציות שונות, על מנת לבדוק את רמת המוכנות שלהן למצבים שונים. כך במקום לבנות זירות משלהן, במקום לבזבז תחמושת ומרכיבים אחרים, אפשר לגשת אל זירה כזו ולהתאמן בה. ישנן זירות שכוללות משחקים של לחימה אשר מותאמות ספציפית לצרכים של יחידות צבאיות או יחידות משטרה שונות.

לפני שאנחנו נסביר מה בדיוק כוללת זירה כזו, צריך לומר, שהיא משמשת לצרכים שונים ומגוונים. למשל, היא משמשת הרבה פעמים לצורך ימי כיף וימי גיבוש בעבודה, אפשר להשתמש בזירות כאלה עבור ימי הולדת, כולל בר מצווה, לא פעם נהוג להשתמש בזירות כאלה לצורך סדנאות שונות, כולל סדנאות מנהיגות וניהול. במילים אחרות, מדובר על זירות שיכולות לשמש לצרכים רבים ומגוונים, בתנאי כמובן שיודעים כיצד להשתמש בהן בצורה אפקטיבית וכמובן בתנאי שהקהל אשר מגיע אליהן, מתאים לאופי הפעילות שמתבצעת בזירה.

מה כוללת הזירה

בעיקרון אנחנו יכולים למצוא בזירה את כל האלמנטים הנדרשים בשביל לדמיין סיטואציות שונות, סיטואציות של מלחמה, סיטואציות של משחקי לחימה, סיטואציות משטרתיות ועוד.

היתרון של זירה כזו, שהיא מאוד גמישה, ניתן לשנות אותה בהתאם לצרכים של השחקנים ובהתאם לאופי העבודה שהם רוצים לבצע. הזירה גם מאפשרת ליהנות מתרחישים שונים אשר מוצגים במקום והשחקנים יכולים לבחור איזה תרחיש לנסות, על איזה תרחיש לעבוד. כל תרחיש כולל מספר כלי נשק רב מסוגים שונים, וכן הדרכה של אנשי מקצוע, כולם יוצאי יחידות מובחרות.

צריך לומר, זירות של משחקי לחימה זה לא עניין רק לחיילים במציאות או בנשמה, ובטח לא רק עניין לגברים. כל מי שמגיע למקום יכול ליהנות ממה שיש לזירה להציע. אפשר לשלב במקום פעילויות שונות, אפשר לייצר הפעלות קבוצתיות, ובמילים אחרות, המקום מציע מגוון רחב של אפשרויות שיכול לענות על הצרכים שלנו באופנים שונים.