עורך דין גירושין – מדוע הוא הרבה יותר מעורך דין

עורך דין גירושין

אחד התהליכים הכי קשים ומורכבים שאנשים עוברים בחייהם האישיים, הוא תהליך גירושין. מדובר בתהליך קשה ומורכב, הן מבחינה נפשית, הן מבחינה כלכלית, חברתית במקרים רבות, וכמובן מבחינה משפחתית. מדובר במצב שמשנה את החיים מקצה לקצה במקרים רבים.

מי שאמור ללוות את בני הזוג בתהליך הזה, מהרגע בו הם מקבלים החלטה ועד סופו, הוא עורך דין המתמחה בדיני משפחה ובפרט, בדיני גירושין. כל צד שוכר עורך דין אשר אמור לייעץ לו כיצד לפעול ולעזור לו להחליט על הצעדים שלו למימוש התהליך, באופן שישרת אותו בצורה הטובה ביותר.

כיצד עורך דין יכול לעזור בתהליך גירושין?

עזרה של עורך דין גירושין, מתחילה עוד לפני שהתהליך מתחיל במקרים רבים. ישנם אנשים, גברים ונשים, אשר פונים אל עורך דין בשביל להתייעץ איתו ולהחליט כיצד לפעול בנושא. בפרט זה קורה, כאשר הם לא יודעים מה הזכויות שלהם במקרה של גירושין ומה עליהם לעשות בשביל שהתהליך יתבצע באופן שישרת אותם.

בשלבים מאוחרים יותר, עורך דין יכול לעזור כך שהוא ילווה אותם, בין אם זה בניהול משא ומתן, בין אם זה בהליך גישור, וכן אם הם התהליך נידון בבית משפט. חשוב לציין, במקרים רבים, עורך דין גם מלווה את הלקוחות שלו, אחרי שהתהליך נגמר, בכל מצב בו הצד השני לא מקיים את חלקו בהסכם.

מדוע במקרה זה, עורך דין הוא הרבה יותר מעורך דין?

בדרך כלל, ברוב המקרים בהם מעורב עורך דין, המטרה שלו היא שהלקוח שלו ינצח בכל מחיר. הוא יבחן מה יכול לשרת את הלקוח שלו בצורה הטובה ביותר, מה האינטרס שלו ובהתאם הוא יפעל על מנת שהלקוח ינצח, בלי להתחשב בשום דבר אחר.

במקרה של תיק גירושין זה לא בהכרח. יש מצבים בהם תפקידו של עורך דין, להציע ללקוח שלו להתפשר, לא רק מתוך מחשבה שאין דרך אחרת וזו האופציה היחידה שקיימת מבחינתו, אלא גם מתוך הבנה שאם הוא רוצה להמשיך ולקיים קשר טוב עם הצד השני, זה הכרחי.

לא פעם, עורך דין גירושין הוא לא רק עורך דין באופן הרשמי, הוא גם משמש בתור פסיכולוג ויועץ, וצריך להבין שמדובר בחיים אישיים ולא רק בסיטואציה עסקית-מקצועית. בפרט זה נכון, אם מעורבים ילדים בתהליך. אז בשביל לשמור עליהם, הוא צריך לעזור ללקוח שלו להגיע לפתרון הטוב ביותר, גם אם זה אומר שעליו להתפשר בצורה כזו או אחרת.

כיצד בוחרים עורך דין בצורה נכונה

מאחר וחשוב לבחור עורך דין שהוא לא רק איש מקצוע, אלא קודם כל אדם שמבין את הסיטואציה ויודע כיצד להתנהל בתוכה, אז חשוב לבחור עורך דין גירושין שיהיה רגיש למצב, וידע איך להתנהל בתוכו. חשוב לבחור עורך דין שידע לספק פתרונות יעילים, נכונים ולשרת את האינטרס האישי בצורה הטובה ביותר.