מתלבטים מה ללמוד? התעודות המומלצות במשק

Application for a will

סיימתם 12 שנות לימוד, התגייסתם, עשיתם טיול סובב עולם ואחותו, חזרתם, טסתם שוב ועכשיו אתם פה. השעון המעורר של המציאות מטרטר לכם באוזן שהגיע הזמן להתאפס ולהתחיל ללמוד מקצוע. כמה סימני שאלה- מה ללמוד, איפה הכי כדאי, מה אתם רוצים לעשות כשתהיו גדולים? לצורך העניין הכנו רשימה לאזרח הצעיר והמבולבל שאתם- מהם חמשת התעודות המומלצות במשק.

לגזור ולשמור

תקופת קורונה, המשק מבולבל, משתנה מרגע לדודלי, הרבה מקצועות עושים טרנספורמציה מהמשרד לבית ובמקביל, כמות המובטלים זנקה ובכל זאת, צריך לעשות החלטה בהסתכלות לטווח ארוך. להבין את דרישות השוק ולבצע החלטה מושכלת. מה נדרש, מה חסר, מה הלב שלכם אומר. קבלו את החמישייה הפותחת. לא מסודר על פי חשיבות..

  1. אחיות ועובדי סיעוד– לימודי סיעוד לתואר ראשון אורכים בין שלוש לארבע שנים וניתן לעשות גם מסלול השלמה בסיעוד לתואר ראשון. כדי לעסוק במקצוע חייבים הסטודנטים לעבור בהצלחה את בחינות הרישוי הממשלתיות של משרד הבריאות. בוגרים בעלי תואר ראשון בסיעוד או אחיות מוסמכות יכולים להמשיך ללימודי תואר שני בסיעוד, הלימודים לתואר שני בסיעוד אורכים כשנתיים.

  2. הנדסאים – מהנדס זו מילה רחבה החולשת על מס' תחומים- הנדסאי בניין, הנדסאי מכונות, הנדסאי חשמל וכו'.  לימודי ההנדסאי נמשכים בין שנתיים לשלוש שנים. הלימודים מתרכזים ברכישת ידע פרקטי וטכני ומטרתם לאפשר לתלמיד לרכוש מיומנויות לעבודה מעשית. זאת בשונה מתואר הנדסה אקדמאי, המלווה ברכישת ידע תאורטי ומחקרי, ונמשך כארבע שנים. לאחר עמידה בציון מספק במבחני הגמר ועבודת הגמר במסגרת ההכשרה, מוענקת לסטודנט תעודת הנדסאי מטעם מה"ט.

  3. אנשי שיווק ודיגיטל- הדיגיטל משגשג והיום אין מי שלא זקוק לו. כל בעל עסק עומד מיל התופעה ומשפשף עיניים באבדון. הוא זקוק לאיש מקצוע שיבנה לו את הדרך לרשתות החברתיות. זה הזמן והמקום הנכון להיות בו. הקורסים כוללים ניסיון והכשרה במגוון רחב של תפקידים בעולם הפרסום והשיווק הדיגיטלי הן כעצמאי והן כשכיר. תקבל ארגז כלים מעשי ועשיר בידע שמותאם בדיוק לדרישות המעודכנות ביותר בשוק העבודה.

  4. מנהלים- בדרגי ביניים ומעלה. בקטגוריית הכשרת מנהלים באתר תוכלו למצוא מגוון רחב של מסלולי לימוד המקנים אסטרטגיות וכלים למנהלים על מנת להשיג את התפוקה הטובה ביותר ממנהל ומהעובדים שתחתיו.
    ניהול הוא מקצוע בפני עצמו. בעל עסק או ארגון האחראי על צוות של עובדים צריך קודם כל לדעת איך לנהל את עצמו- מה לדרוש מעצמו, איך להפריד בין עיקר לטפל, איך לנהל נכון את הזמן. עליו גם לדעת איך להתמודד עם עובדיו- מה לדרוש מהם, באיזו צורה לגשת אליהם, איך לגרום להם לעבוד עם מוטיבציה שתגדיל את ההספק שלהם בעבודה ואת הסיפוק ממנה. אם קורצת מהחומר הנכון, זה הזמן לתקוף את המקצוע ולהשתלב.

  5. טכנאים- גם כאן הסקלה היא רחבה ונעה בין קורס טכנאי סלולר, קורס טכנאי מוצרי חשמל ביתיים, קורס טכנאי מצלמות אבטחה, קורס טכנאי מיזוג אוויר וקירור, טכנאי גז ועוד המון אפשרויות אחרות. כל אחד מהקורסים נחשבים לקורסים מבוקשים, כלומר לכאלה שיש להם דרישה וביקוש בשוק העבודה. אז איך בוחרים? ראשית מומלץ להבין מה תחום העניין שלך, מה מושך אותך ואז לרוץ עליו.