שייט בים התיכון – הכי קרוב לבית

שייט בים התיכון

הרבה פעמים כשאנחנו שומעים על נופש קרוב לבית, דיל במרחק נסיעה, אז אנחנו חושבים על טיסה למזרח אירופה, טיסה לקפריסין, טיסה ליוון, או ליעדים קרובים אחרים. מקומות אותם ניתן לתאר בתור "מרחק קפיצה מהבית", לא משהו שמחייב אותנו לנסיעות ארוכות מדי.

אך יש עוד אופציה לנופש קרוב לבית, נופש במרחק זמן סביר, וכמובן הוא יכול להיות מאוד מהנה. מדובר על שייט בים התיכון. תתארו לעצמכם שאתם עולים על אונייה ושטים לאורך הים התיכון, כאשר מעת לעת האונייה עוצרת בנמלים במדינות שונות, בין אם זו קפריסין, יוון, כרתים, איטליה או מקומות אחרים.

שייט שכזה יוצא ממקומות שונים, אנחנו יכולים למצוא קרוזים כאלה יוצאים מישראל וכן אנחנו יכולים למצוא קרוזים כאלה יוצאים גם ממדינות שכנות, למשל, טורקיה, יוון, כרתים ועוד. מדובר על שייט מאוד נוח ופשוט, לא רק בגלל המרחק אלא בגלל התנאים. אנחנו נהנים פה מתנאים איכותיים, כאלה שמזכירים תנאי שייט למקומות מרוחקים בעולם, למשל שייט ביבשת אירופה או שייט במקומות אחרים.

עם זאת, המחיר הוא הרבה יותר נמוך, מאחר ומדובר על שייט קרוב, וכאמור, אנחנו גם לא צריכים להשקיע הרבה זמן, מדובר על שייט שנמשך פחות זמן, בוודאי כל ההתעסקות מסביב (טיסות וכדומה), הן לוקחות הרבה פחות זמן ועולות הרבה פחות כסף.

כיצד בוחרים את השייט המתאים

בשביל למצוא שייט בים התיכון שיתאים לנו, אנחנו צריכים לבדוק מה החברות מציעות לנו, אילו מסלולים החברות מספקות, ואיזה מבין כל האופציות עונה על מה שאנחנו מחפשים. חשוב להדגיש נקודה פה מהותית, אנחנו צריכים לדעת מה אנחנו מחפשים, מה אנחנו רוצים לראות ולאן אנחנו רוצים להגיע.

אין טעם לרכוש חבילת שייט בים התיכון, רק לשם הנופש או השייט. אומנם זה נחמד ומפנק, אך זה עדיין לא סיבה מספקת. רצוי שאנחנו נבחן לאן אנחנו רוצים לשוט, ולבדוק האם זה משתלם לנו, מבחינת עלויות, מבחינת משך זמן, מועד ומבחינת תנאים אחרים. אם כן, אז אין שום סיבה שלא נזמין לעצמנו חבילת שייט כזו.