שייט באירופה – למה לטוס אם אפשר לשוט?

קרוז

כשאנחנו חושבים על חופשה באירופה, ספרד, גרמניה, הולנד, אנגליה, איטליה ויעדים אחרים, אז מן הסתם הדבר הראשון שעולה אצלנו בראש, זה טיסה עם לינה במלון. ככה נערכות מרבית החופשות שלנו ביבשת, אלו מרבית ההצעות שאנחנו מקבלים מסוכנויות הנסיעות השונות. הכי פשוט, הכי זול, הכי מהיר וקל. 

אך כפי שאנחנו יכולים להניח, קיימת אופציה נוספת, פופולארית וייחודית. חופשת שייט. בעבר, לפני עידן המטוסים וגם אחרי שהחלו טיסות מסחריות, אנשים היו יוצאים לחופשה באמצעות שייט, הם היו עולים על ספינה ושטים אל יעדים שונים. החופשות היו נמשכות זמן רב, שבוע, שבועיים ואפילו יותר. מרבית החופשה היתה על הספינה עצמה, אך הם היו זוכים לבלות במקומות בהם הספינה היתה עוגנת. 

סוג של חופשות כזה עדיין קיים גם היום, עם הבדל אחד משמעותי שהיום השייט הוא הרבה יותר קצר וגם הרבה יותר משוכלל, הנוסעים מקבלים תנאים הרבה יותר טובים, בין אם זה בכל הקשור ללינה, ארוחות, הפעלות ופעילות בזמן השייט ועוד. הכל כמובן תלוי בסוג הספינה בה שטים ובסוג החבילה אותה רוכשים. 

מה הן האפשרויות שעומדות לרשותנו

כשאנחנו מדברים על שייט באירופה, עומדים לרשותנו מספר אפשרויות. אפשר לחלק אותן לשלושה אפשרויות עיקריות. 

הראשונה, שייט בים התיכון, עם עצירות ביוון, איטליה, כרתים, קפריסין ויעדים אחרים. אנחנו יכולים ליהנות מחופשת שייט קצרה וכן אנחנו יכולים לקחת חופשה על ספיה שמגיעה עד למיצרי גיברלטר. 

האופציה השנייה, חופשות שייט בתוך יבשת אירופה עצמה. מדובר על שייט נהרות ותעלות. כאן אנחנו יכולים ליהנות מחופשות במדינות ספציפיות או מחופשות של שייט בין מדינות, זאת במידה והנהר חוצה מדינות שונות. צריך להדגיש, היתרון של חופשה כזו, אפשר להגיע אל יישובים ומקומות שבמסגרת חופשה רגילה אנחנו לא נגיע אליה. 

האופציה השלישית היא שייט אל יעדים רחוקים יותר באירופה, למשל, בריטניה, צפון אירופה, ואפילו לכיוון רוסיה. מדובר בחופשות יותר יקרות שדורשות גם לוגיסטיקה אחרת, אך הן בהחלט מהוות חוויה ייחודית ונעימה, מהסוג שאנחנו לא יכולים למצוא בכל עת ובכל מקום.