מכולות – כיצד בוחרים את הציוד בצורה נכונה

כשאנחנו מבקשים לערוך משלוחים ממקום למקום, בין אם זה ממדינות מעבר לים אל ישראל או להיפך, וכן במקרים רבים כשאנחנו רוצים לבצע משלוח של ציוד ומכשירים בתוך ישראל, הרי שעלינו לעשות זאת באופן כזה שהחומרים למשלוח לא ייפגעו, לא ייהרסו, ואנחנו נוכל להשתמש בהם, בין אם זה לצורך שימוש עצמי ובין אם זה לצורך שיווק ומכירה.

על כן, אנחנו נצטרך לאחסן את הפריטים השונים בתוך מכולות שמתאימות לכך. מדובר על מכולות שניתן לשנע באניות, מכולות עומדות בתנאים,בין אם זה מבחינת הגודל ובין אם זה מבחינות אחרות.

ההחלטה להשתמש במכולה כזו או מכולה אחרת, נובעת מסיבות שונות, בין היתר היא תלויה בשאלה מה סוג הציוד שאנחנו רוצים לשנע, כמו כן, אנחנו צריכים להתייחס לשאלה לאן אנחנו רוצים לשנע ומה התנאים הדרושים לכך. כמובן שיש גם את שאלת העלויות, גודל המכולה תושפע בין היתר מהשאלה עד כמה אנחנו יכולים להשקיע בתהליך והאם זה ישתלם לנו מבחינה כלכלית. בהקשר זה צריך לומר, במקרים מסוימים אנחנו יכולים לחלוק מכולות עם גורמים אחרים, ולשלם באופן מותאם על פי אחוז התפוסה שלנו במכולה.

צריך לומר, מעבר לכל ההיבט הכלכלי או ההיבט הטכני, הרי שיש נקודות נוספות שיכולות להשפיע על השימוש במכולה ואלה יכולות להשפיע כך או אחרת על התפקוד שלנו. למשל, אנחנו צריכים להתייחס לשאלה מה רמת האבטחה במכולה ודרך החברה שאנחנו מבצעים את השינוע, מה רמת ההדברה ועד כמה המכולה נקייה ומתאימה למשלוח עבור הצרכים שלנו, ועוד. אלה דברים שיכולים להשפיע על ביצוע התהליך מבחינתנו, בוודאי בכל מה שקשור להיבט של שינוע ציוד ומכשירים בצורה אפקטיבית, בצורה מקצועית ונכונה, מבלי שייגרם להם נזק, כך שהלקוחות שלנו יקבלו אותם כמו שצריך.

כיצד בוחרים את החברה הנכונה

כמו שניתן להבין, בתור בעלי עסק אנחנו נידרש לעבוד עם חברות שמספקות שירות השכרת מכולות וכן את כל השירותים הנלווים לתהליך עבודה עם מכולה בסדר גודל כזה או אחר. על כן, אנחנו צריכים לדעת עם מי ועם מה בדיוק אנחנו אמורים לעבוד.

למשל, אנחנו נבחן את החברה על פי פרמטרים של סוג השירותים שהיא מספקת ללקוחות שלה. מעבר לעניין של השכרת מכולות, אנחנו צריכים גם להתייחס להיבטים של פריקת מכולות, שנוע, וכמובן כל מה שמשתמע מכך על מנת לבצע את התהליך בצורה מקצועית ונכונה.

נקודה אחרת שאנחנו נבחן, עד כמה השירותים של החברה מאפשרים לנו לבצע את העבודה שלנו בצורה הטובה ביותר. בין אם זה אומר, צוות עובדים מקצועי ואיכותי, עמידה בלוח זמנים, תהליך קפדני של אבטחה ועוד שורה של נקודות שיכולות להשפיע עלינו כך או אחרת, ומאפשרות לנו לבצע תהליך עבודה מסודר ונכון.