טעויות נפוצות בקשר למצברים

battery

המצבר הוא פריט או אלמנט שאנשים חושבים עליו באופן שגרתי. כאשר אדם נכנס לרכב, הוא לא מתעניין לרוב מה שלום המצבר שלו. בדרך כלל, הסיבה היחידה להיזכר במצבר קיימת במצבים בהם הרכב מסרב להתניע. הסירוב להתניע, גורם באופן ישיר לחשש כי אולי הלך המצבר. עכשיו צריך כמובן להשיג כבלים, להדליק את הרכב מחדש, וכנראה, גם לדאוג להחלפת מצבר. מאילו טעויות נפוצות כדאי לכם להימנע?

 

טעות ראשונה: אפשר להתקין את המצבר לבד

 

רכישת מצבר יכולה להתרחש בכל איזור בארץ – וכך, תילאצו לרכוש במהרה מצברים בצפון, בירושלים, במרכז, מצברים נתניה או אולי בדרום. על פניו, החלפת מצבר אינה נראית כמו משימה מורכבת למדי. ואכן, למה לשלם לחשמלאי או איש מקצוע? אפשר להתקין לבד, וכך לחסוך לא מעט כסף. לאמיתו של דבר ההיפך הוא הנכון – בכל הנוגע למצבר ברכב שלכם, שעשוי להשפיע על הנהיגה שלכם ועל בטיחות היושבים ברכב – אין מקום למשחקים או ניסיונות. חשוב לוודא מעל לכל ספק כי המצבר מותקן בצורה מושלמת ומדויקת, ולכן חשוב להיעזר בשירותי איש מקצוע מוכר ומנוסה בתחום. 

טעות שנייה: רכישת מצבר יד שנייה

 

מחירו של רכב יד שנייה זול בהרבה ממחיר רכב יד ראשונה. הסיבה לכך, היא שברכבים יד שנייה נעשה שימוש רב, והוא אינו חדש. בדומה לכך, גם מחירם של מצברים יד שנייה, זול בהרבה ממחירי מצברים יד ראשונה. יחד עם זאת, מאחר שמצבר יד שנייה כבר שומש ברכב אחר, מומלץ מאוד לרכוש דווקא מצבר יד ראשונה. בכל הנוגע למחיר – ההבדל קיים אמנם, אך הוא לא גדול (100 – 200 שקלים), אך בכל מה שקשור לביצועי המצבר – ההבדל תהומי ומשמעותי – חייו של מצבר יד ראשונה צפויים להיות ארוכים בהרבה ביחס לחיי מצבר יד שניה. כמו כן, על מצבר יש ראשונה ניתנת לרוב אחריות, המבטחת את בעלי המצבר למקרים בהם המצבר שובק חיים לפני תום תקופת האחריות. רכישת מצבר יד שנייה כדאית רק במקרים יוצאי דופן, בהם בעלי הרכב יודעים כי הם עתידים להשתמש ברכב לפרק זמן קצר בלבד. 

טעות שלישית: איכות המצבר והשירות שתקבלו

 

אנשים רבים סבורים כי איכות המצבר לא חשובה – העיקר שיש מצבר ברכב. עוד חושבים נהגים רבים, כי בכל מה שנוגע למצבר  – השירות כלל לא משמעותי. למעשה, הם טועים לחלוטין. ראשית, אסור לחסוך במחיר המצבר, מאחר שהוא אחד החלקים החיוניים ביותר ברכב, והוא עתיד לשמור על רכבם ועל בטיחותכם. שנית, השירות איכותי מתבטא בכך שתקבלו את המצבר שהזמנתם עד הבית, כך שיותקן ברכבכם באופן מושלם. 

המצבר שבק חיים והרכב לא מתניע? חייבים את הרכב מהר ככל האפשר? פנו אלינו לטל' – 072-33-55-559