ייעוץ עסקי – הדרך הנכונה להתמודד עם בעיות

יועץ עסקי

הרבה פעמים אנשים, בעלי עסקים, בעלי מקצוע, נוטים לחשוב שאם הם נכנסו לבעיה מסוימת, הם גם ידעו לצאת ממנה בכוחות עצמם. הם מאמינים שיש להם את הידע ואת היכולת. הרי הם מנהלים את העסק, הם יודעים בדיוק מה יש בו ומה אין בו, ולכן יהיה להם קל יותר מאשר לאחרים, להוציא אותו מהמצב בו הוא נמצא ולהחזיר אותו למסלול הנכון.

אך כמו בחיים האישיים, זה לא בהכרח כך. במקרים רבים, בעל עסק או בעל מקצוע, שנכנסים לבעיות עסקיות, לא בהכרח יודעים איך לצאת מהן, וככל שהם מנסים לצאת בכוחות עצמם, בלי לקבל עזרה מגורם חיצוני, כך הם מסתבכים יותר והעסק שוקע יותר עמוק.

כיצד גורם חיצוני יכול לעזור לעסק?

אחת הסיבות בגללן נכון לקחת ייעוץ עסקי חיצוני היא, שמדובר באדם שאיננו מעורב רגשית או כלכלית בעסק. מדובר בגורם חיצוני שיכול לראות את העסק בצורה הרבה יותר נקייה, הרבה יותר מפוכחת. מאחר והוא לא מעורב בעסק בשום צורה שהיא, אז יהיה לו קל להציג פתרונות, מבלי להתחשב בגורמים מסוימים, שבעל עסק או כל גורם אחר שמעורב בו, יתקשה לא להתחשב בהם.

מעבר לכך, כששוכרים מומחה בתחום של ייעוץ עסקי, אז הוא יכול להציג בפני בעל העסק, פתרונות שונים, יעילים, מתוך הניסיון הרב שהוא צבר בתחום. זאת להבדיל מבעלי עסק או בעלי מקצוע, שאין להם תמיד ניסיון רב בתחום והרבה פעמים יכולים להישאר מקובעים עם רעיונות ספציפיים, ולא להיות פתוחים לרעיונות אחרים.

כיצד יועץ עסקי לומד להכיר את העסק

בשביל שיועץ עסקי יצליח לבצע את עבודתו, הוא צריך להכיר את העסק מזוויות שונות. למשל, הוא צריך להכיר את העסק מתוך התבוננות וצפייה בתהליכי עבודה, ראיונות עם עובדים, היכרות עם הספרים ועם הנתונים השונים העומדים לרשות העסק.

מעבר לכך, הוא צריך להכיר את התחום בו העסק מתנהל, מי המתחרים העיקריים, מי הלקוחות, מי הם הספקים, איך העסק מתנהל באופן כלכלי, מה עומד לרשותו, בין אם זה מבחינת נכסים או כל דבר אחר.  באופן כזה, הוא יקבל תמונה מלאה על העסק וידע מה להמליץ לו וכיצד עליו לפעול.

כיצד יכול יועץ עסקי לייעץ לעסק

בעיקרון, זה תלוי בשאלה מה בדיוק מבקשים ממנו לבדוק ולשם מה הוא נשכר. יש מקרים בהם יועץ עסקי נשכר על מנת להציע תוכנית עסקית על מנת להימנע ממשברים, על מנת לעזור לעסק לא לפשוט רגל ולהיסגר. לעומת זאת, יש מקרים בהם יועץ עסקי נשכר בשביל לעזור לבעל העסק לבצע שינוי, על מנת להכניס את העסק לשוק חדש או לתהליך עבודה שונה.

אם אתם מעוניינים לקבל ייעוץ עסקי ברמה הגבוהה ביותר, זה הזמן ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ולכל שאלה.