יועץ עסקי – אחד מעמודי התווך החשובים ביותר לבית העסק שלכם

יועץ עסקי

לא מעט עסקים אשר שומעים את המילה "יועץ" בכל הקשר באשר הוא ובייחוד בהקשר העסקי, נרתעים ממנה. רובם בטוחים שיועץ הוא אדם שמפרנס מעצות שלא בהכרח מועילות לאף אחד ולכן, לא פעם הם לא יעזו לבחור ביועץ עסקי עבור העסק שלהם. אולם, חשוב מאוד לזכור, שכאשר מדובר על יועץ עסקי, זנו למעשה איש מקצוע נחוץ וחשוב עבור על עסק. האקלים העסקי הוא קשה מאוד כיום ובמהלך השנים אף יהפוך לקשה יותר ולכן, בחירת יועץ עסקי עבור כל עסק באשר הוא בצורה הטובה והנכונה ביותר, זהו דבר חשוב מאוד לכל עסק המתיימר להיות עסק בעל נוכחות משמעותית בעולם העסקים כולו ובכלל.

תפקידו של יועץ עסקי

היועץ העסקי שתבחרו לא חייב להיות בוגר אוניברסיטה או מכללה כלשהי, כל עוד יש לו את הידע הנחוץ בתחומים הנוגעים לעולם העסקים. יועץ כלכלי עסקי  חייב להכיר היטב את עולם העסקים על כל רבדיו, על היועץ לדעת על כל החוקים הקרובים לעולם העסקים וקשורים אליו באופן ישיר או עקיף. כמו כן, על היועץ להכיר היטב מבנה פיננסי של עסק ולדעת כיצד לנתח מאזנים באופן שבגין ניתוח זה הוא יפיק תובנות מעשיות עבור העסק. מלבד זאת היועץ חייב לדעת לנהל תזרים מזומנים ולהכיר את תחום השיווק והמכירות היטב. גם את תחום הפרסום היועץ חייב להכיר היטב. מלבד ההכרות של היועץ עם כל התחומים שהוזכרו לעיל, על היועץ להיות מספיק מקצועי ומנוסה בתחום בניית תוכנית עסקית עבור כל עסק בהתאם למטרותיו העומדות על הפרק וכן, על היועץ לסייע במימוש אותה התוכנית בפועל בכל הרבדים, על ידי ליווי עסקי שוטף.

כיצד תבחרו יועץ עסקי

בטרם תבחרו יועץ עסקי, חשוב מאוד שתדעו שכיום בישראל, לא מעט יועצים עסקיים מבצעים את עבודתם בצורה לא נכונה. יועץ עסקי מקצועי ומנוסה בתחום, ידע כיצד לבחון את העסק במצבו בעיניים אובייקטיביות ולהעניק לבעל העסק הכוונה מדויקת אודות מימוש התוכנית אותה בנה ואודות התנהלות במקרה שבו העסק נתקל בקשיים או במשברים. בבואכם לבחור את היועץ העסקי, חשוב מאוד שלא תבחנו אותו רק על פי התארים שלו או על פי על נתון חיצוני אחר. רק יועץ עם ניסיון בתחום ועם יכולת ממשית לבצע שינויים בעסק שלכם באמצעות קריאת המציאות העסקית שלכם נכון והתאמת הצעדים הרלוונטיים לקידום העסק שלכם בצורה המדויקת ביותר, יוכל באמת לסייע לכם.