מדבקות ברקוד – מה החשיבות שלהן?

מדבקת ברקוד

על גבי כל מוצר, בין אם מדובר במכשיר חשמלי, שקית חטיפים, בגד או כל פריט אחר שאנחנו מבקשים לקנות בחנות כזו או אחרת, נוכל למצוא מדבקה עליה מוטבע סימן מסוים או אוסף של מספרים, בלי שום קשר או סדר מסוים.

מדובר במדבקות ברקוד שנהוג להדביק על גבי המוצרים השונים. אלו מדבקות שנועד לאפיין כל מוצר ומוצר, ויש להן תפקיד משמעותי, בין אם זה עבור בעלי החנות ומי שרוצה לשווק את המוצר ובין אם זה עבורנו, הלקוחות אשר מבקשים לרכוש את המוצר ולהשתמש בו.

מה זה מדבקת ברקוד

במקור הרעיון של מדבקת ברקוד היה לאפיין את המוצר בצורה מסוימת. למשל, אם אנחנו רוצים לאפיין שעון מסוים ולהבדיל אותו משעון אחר, אז היינו צריכים להדביק עליו ברקוד מסוים. אפילו אם היו אלו שני שעונים דומים, מאותו דגם, מאותו מבנה. היה צריך לאפיין אותם, כך אם לקוח קונה שעון מסוים, יהיה ניתן לקבל עליו את כל המידע ולעבוד עליו באופן ספציפי.

עם השנים, מדבקות ברקוד הפכו לעניין הרבה יותר משמעותי, בפרט כשיש היום מכשירי סריקה, בין אם זה לעובדים ובין אם זה ללקוחות, אשר מאפשרים לקבל מידע דרך הברקוד. למשל, אם אנחנו רוצים לרכוש מוצר מסוים וברצוננו לקבל את כל המידע על המפרט שלו, אז אנחנו יכולים לסרוק את המדבקה בעזרת מכשיר סלולר, וכן יהיה ברשותנו את כל המידע הרלוונטי עבורנו.

לא רק למכירות

מדבקות ברקוד, כאמור, עם השנים הפכו לדבר משוכלל והן כבר לא מתייחסות רק לעניין של מכירה, אלא הרבה מעבר לכך. גם מבחינת המקום שמציע את המוצר למכירה וגם מבחינת הלקוחות שמבקשים להשתמש בו.

למשל, צוות המקום יכול להשתמש בברקוד בשביל לקבל פרטים רלוונטיים, כגון, איפה הוא ממוקם, כמה פריטים נשארו במלאי, מה ההבדל בין מוצר אחד למוצר אחר ועוד. באמצעות מדבקת ברקוד, אפשר לבצע תהליך הרבה יותר מסודר ומאורגן של ניהול המלאי בעסק.

לעומת זאת, בתור לקוחות, אנחנו יכולים להשתמש במדבקות ברקוד, לצורך רכישה והזמנת מוצרים, קבלת שירות טכני, מענה לבירורים, ובמקרים מסוימים אפילו לצפייה בסרטונים אודות המוצר. חברות רבות משתמשות היום באופציה, להכניס בתור הברקוד קישור לאתר שלהם או לסרטונים.

מדוע חשוב לעבוד עם ברקוד

כפי שציינו, הברקוד הוא לא רק דרך לאפיין את המוצר בצורה ספציפית ולהבדיל אותו מאחרים, כפי שהיה נהוג בעבר. היום הברקוד יכול לספק לנו וללקוחות שלנו הרבה מאוד מידע, הרבה מאוד כלים, אשר יכולים להיות שימושיים לפני ואחרי רכישת המוצר.

זו הסיבה שאנחנו נוכל לראות, לא רק על גבי כל מוצר ומוצר מדבקה עם ברקוד, אלא גם בדרכים אחרות, אפילו במסעדות נוכל למצוא על גבי השולחן מדבקה עם ברקוד, בשביל שהלקוחות יוכלו לקרוא את התפריט דרך הפלאפון, וזה רק שימוש אחד שאפשר לעשות במדבקה.