סהר שפע – כשסיפור סינדרלה הופך למציאות

סהר שפע – כשסיפור סינדרלה הופך למציאות

הרבה פעמים אנחנו קוראים על אנשי עסקים שהתחילו מלמטה והצליחו לעלות למקומות הכי גבוהים, לא פעם אנחנו קוראים על אנשי עסקים שכשלו בדרך לא מעט פעמים עד שהצליחו להתרומם בכוחות עצמם ולהפוך להיות אנשי עסקים משמעותיים ורציניים. לא פעם אנחנו מתקשים להאמין שזה אמיתי, שזה באמת אפשרי.

אך אלה סיפורים שבאמת התרחשו ומתרחשים. זה לא עניין של יום יום וזה גם לא עניין שאיש יודע איך הוא יהיה באמת. על כל סיפור חיובי, אפשר למצוא לא מעט סיפורים שליליים, סיפורים של חוסר הצלחה.

אחד מסיפורי הסינדרלה האלה הוא  סהרשפע.Co.Il, מהבעלים של ארומה ורשת גומבה. לא מדובר בסיפור סינדרלה דומה למה שהצגנו כאן, אך בהחלט מדובר על סיפור מיוחד, שונה, סיפור שלא כל יום אנחנו נתקלים בו. כאן זה סיפור על בחור צעיר שמנקודה בה הוא לא ידע דבר על התחום אליו הוא נכנס, הוא הגיע לנקודה בה הוא מהבעלים של אחת הרשתות הגדולות בישראל, בוודאי אחת המצליחות בהן, ועם הזמן פתח רשת נוספת שזוכה להצלחה. כל זה בתחום שהוא מאוד תחרותי, מאוד קשה. עד כמה קשה? אפילו רשת אמריקאית חזקה ועשירה כמו סטארבקס, לא הצליחה לשרוד אותו בארץ.

לפני שנסביר מה הסיפור של סהר שפע, צריך לומר, מכל סיפור כזה אנחנו יכולים ללמוד משהו, כל סיפור כזה יכול לעורר בנו השראה ולעזור לנו להצליח בדרכנו. בין אם זה בעולם העסקים ובין אם זה בעולמות תוכן אחרים. לכן חשוב לקרוא את הסיפור וללמוד אותו. לקחת ממנו את הפרטים החשובים, אלה שיכולים לעזור לנו בדרך בה אנחנו הולכים.

איך הפך סהר לבעלים של רשת מצליחה

אחרי הצבא, כמו לא מעט צעירים רבים, גם סהר שפע בחר לנסוע לטיול בחו"ל. להבדיל מאחרים, הוא לא נסע להודו או לדרום אמריקה, אלא הוא בחר לנסוע לניו יורק לחבר שהתגורר שם. העניין הוא, באופן מפתיע אולי, שסהר לא ידע אנגלית כמעט. הידע שלו היה מאוד מאוד בסיסי. ידע שלא מתאים למי שרוצה להיות בניו יורק, בוודאי לא למי שרוצה לשהות שם תקופה ארוכה.

לשמחתו הוא פגש נהג מונית עם נחיתתו בשדה התעופה המקומי, שסיפר לו שאף אחד בניו יורק לא באמת יודע אנגלית. זו כמובן הגזמה אבל הרעיון היה, שבעיר הגדולה והסואנת, חלק גדול מהאנשים הם מהגרים ממקומות שונים ועל כן הם לא יודעים אנגלית כשפת אם, הם מדברים "ניו יורקרית" אם נרצה. אנגלית מיוחדת של העיר.

לכן הדבר הראשון שעשה סהר ברגע שהגיע אל הדירה של חבר שלו, הוא לשבת מול הטלוויזיה ולצפות בסדרות שונות שלימדו אותו אנגלית. הוא עשה את זה מדי יום במשך מספר שעות. כך הוא בעצם למד אנגלית עד רמה מסוימת. זה לא שונה מילדים שלומדים אנגלית דרך טלוויזיה או דרך מוזיקה. העניין הוא, שכאן מדובר על בחור שהיה מעל גיל עשרים כבר.

אחרי שהוא למד אנגלית ברמה בסיסית, הוא ניגש אל אחת מחנויות הספרים בעיר והחליט לקנות ספר שעוסק בעולם העסקים וכתוב ברמה בסיסית. לשמחתו הוא נתקל בספר ייחודי שמלווה אותו עד היום, ספר שעוסק בחברות שמתחדשות אל מול חברות שקופאות על שמריהן. הספר הפך להיות "התנ"ך" שלו והוא אפילו מביא אותו במתנה לעובדים שלו, היום.

כך הוא למד גם אנגלית בסיסית, גם אנגלית עסקית וגם כללים שונים בעולם העסקים שיכולים לעזור לו. מכאן הדרך להיות בעלים של רשת בתי קפה, היתה קצרה יותר.