רכב משוריין – למי הוא מיועד

רכב משוריין

עם הנשים, יותר ויותר אנשים בוחרים להיעזר ברכבים משוריינים. זה נכון לא רק לחיילים בדרגים שונים שנמצאים בשטח אש או בשטחים נחשבים מסוכנים. זה נכון לגבי קבוצות שונות באוכלוסייה, במקומות שונים ברחבי הארץ.

אנחנו אומנם לא נוהגים לחשוב על זה, אך יש לא מעט אנשים שנדרשים להשתמש ברכב משוריין, מסיבה כזו או אחרת. כפי שנוכל לראות מיד, זה עניין של בטיחות ולעיתים גם מעבר לכך. צריך להבין, לא בכל מקום אפשר ונכון לנסוע עם רכב רגיל. יש מקומות בהם צריך לנסוע עם רכב משוריין על מנת לספק מאה אחוז של ביטחון לנוסעים, מסיבות שאנחנו מיד נמנה.

לפני שנסביר מתי נכון להשתמש ברכב משוריין, ומי נוהג להשתמש בסוג רכב שכזה, חשוב להדגיש נקודה מהותית, שימוש ברכב כזה איננו דבר לא חוקי מבחינת החוק, כלומר כל אחד יכול להחליט לשריין את הרכב שלו, בהנחה כמובן שזה לא משנה את המבנה של הרכב ולא מפריע לנהג או לנהגים אחרים. חשוב להבין את זה, מאחר והרבה פעמים אנשים נוטים לחשוב שצריך אישורים מיוחדים בשביל זה.

מתי נכון להשתמש ברכב כזה?

שימוש ברכב משוריין יכול להיות אפקטיבי בשלושה מקרים עיקריים.

ראשית, אם נוסעים באזורים מסוכנים. לצערנו הרב, יש לא מעט מקומות בישראל בהם נדרש להשתמש במידה רבה של אמצעי בטיחות, זאת בשביל ליהנות מרמת ביטחון גבוהה.

שנית, יש אנשים שנדרשים להשתמש ברכב כזה. בין אם זה מתוך הכרה והבנה, ידיעה ברורה, שקיים איום מוחשי עליהם, ובין אם זה מסיבות אחרות. למשל, אנשים אמידים ירצו להשתמש בכלי רכב כאלה, על מנת להימנע מסכנה שחס וחלילה יקרה להם משהו. זה נכון גם לגבי דיפלומטים ואנשי ממשל שונים.

שלישית, לא מעט אנשים בוחרים להשתמש ברכב משוריין, מבלי שיש סיבה ממשית לכך. זה לא עניין סיבה אמיתית, הם פשוט מעדיפים לשמור על הביטחון שלהם בכל צורה אפשרית וזו אחת הצורות האפשרויות ביניהם. ייתכן שהם עושים את זה גם בשביל לייצר לעצמם תחושה של ייחודיות.