כל מה שחשוב שתדעו לפני ניתוחי אף

אחד הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר, לא רק בישראל, אלא בכל העולם, הוא ניתוח אף. מדובר על ניתוח מאוד מקובל הן בקרב גברים והן בקרב נשים, הן בקרב צעירים והן בקרב מבוגרים. ישנם הסברים שונים מדוע זה נחשב לניתוח פופולארי שזוכה להצלחה גדולה.

בראש ובראשונה, ניתוחי אף זוכים להצלחה גדולה מאחר והם יחסית ניתוחים קלים, זמן הניתוח הוא קצר וזמן ההחלמה ממנו לא עולה על מספר ימים. זאת להבדיל מניתוחים אחרים שדורשים זמן החלמה ארוך יותר. כמו כן, הוא נחשב לניתוח פופולארי מאחר וגם צעירים וגם מבוגרים יכולים לעבור אותו. למעשה אפשר לעבור ניתוח פלסטי באף כבר מגיל 15-16.

מדוע אנשים בוחרים לעבור ניתוחים פלסטיים באף?

לא מעט פציינטים, גברים ונשים כאמור, פונים אל ד"ר גוברין ואל מנתחים אחרים במטרה לעבור ניתוחים פלסטיים באף מסיבות שונות. בדרך כלל זה בגלל שמראה שלהם איננו פרופורציונאלי למראה הפנים. לרוב זה נובע מהתפתחות טבעית של האף. ישנם מקרים בהם פציינטים מעוניינים לעבור ניתוחי אף בגלל חבלות, פציעות או דברים אחרים שמאלצים אותו לעבור ניתוח כזה.

צריך לומר, לפני שפונים אל ד"ר גוברין או אל מנתחים אחרים, צריך לבחון שאכן ניתוח אף הוא הפתרון היעיל והנכון ביותר. כמובן שהם עצמם יבחנו את מצבו של המטופל העומד מולם, ואז יחליטו האם נכון להציע להם ניתוח וכיצד לעשות זאת.

מאחר ולא מדובר בניתוח מסובך, הרי שהדרך לתקן את הפגם באף היא יחסית פשוטה. זה יכול להתבצע מתוך האף וזה יכול להתבצע דרך הפה וכן מבחוץ. הכל שאלה מה בדיוק הבעיה וכיצד רוצים להתמודד איתה בשביל לתקן את הפגם.

מה אנחנו צריכים לדעת על ניתוח אף?

ניתוחי אף הנערכים היום במסגרות שונות ובפרט במסגרות פרטיות, הם שונים לגמרי מהניתוחים שבוצעו בעבר. לא רק בגלל העובדה שיש היום מכשור מתקדם יותר אשר מאפשר לבצע ניתוחים הרבה יותר מורכבים, ניתן לבצע את הניתוחים בצורה יותר פשוטה וקלה וכן להשיג תוצאות איכותיות יותר, אלא גם בזכות העובדה שקל יותר להגיע אל התוצאה לה מייחלים.

בין היתר זה נובע מהסיבה שהיום כל מנתח פלסטי, מחזיק ברשותו תוכנות ואמצעים המאפשרים לו לבצע הדמייה טובה יותר של הניתוח, כלומר להציג בפני המטופל את האפשרויות השונות, להראות לו כיצד זה ייראה ובסופו של דבר לבצע את הניתוח באופן כזה שאכן יענה על הדרישות ומה שהובטח לו.

לפני סיום חשוב לומר, ניתוחי אף כאמור לא דורשים תקופת החלמה ארוכה, אך עם זאת התוצאה הסופית של הניתוח תתקבל רק אחרי חצי שנה בערך. במהלך תקופה זו האף מקבל את צורתו הסופית ואז יהיה אפשר לדעת עד כמה זה קרוב להדמיה שהוצגה לפני הניתוח.