מקום מומלץ לגיבוש עובדים

מקום מומלץ לגיבוש עובדים
אחד הכלים הטובים ביותר שעומדים לרשות מעסיקים אשר רוצים לייצר אווירה טובה יותר במקום העבודה וכן רוצים לחבר בין העובדים שלהם, זאת בשביל לייצר תפוקה טובה יותר, הוא יום גיבוש לעובדים. זה כלי מאוד אפקטיבי, שכן הוא מאפשר לעובדים להכיר אחד את השני, זה מאפשר להם לצאת מאזור הנוחות שלהם או יותר נכון, מהמקום אותו הם מכירים, זה מאפשר להם לשנות אווירה, לצאת מהשגרה, ולפעול ביחד כקבוצה במקום אחר, חלופי, שם הם צריכים לשתף פעולה בצורות שונות.

על מנת לייצר יום גיבוש איכותי וטוב, הרי שהמעסיק צריך למצוא מקום איכותי, מקום טוב בו אפשר להעביר פעילויות גיבוש ברמה גבוהה, וכן כמובן פעילויות שיתאימו לעובדים שלו בהיבטים שונים. זו הסיבה שעליו לחפש מקום מומלץ לגיבוש עובדים ולא לבחור בכל מקום שמאפשר פעילות כזו או אחרת.

לפני שנסביר כיצד בוחרים מקום מומלץ, חשוב להבין את המטרות של יום גיבוש, כיצד קובעים אותן וכן כיצד קובעים את המקום בו אפשר לגבש את העובדים, על פי מה קובעים איזו פעילות יכולה להתאים לעובדים שלנו או לא.

בסופו של דבר, יום גיבוש צריך להיות יום כיפיי, יום מהנה. גם אם הוא כולל פעילויות שונות, גם אם הוא דורש מהעבודה תשומת לב, הוא דורש מהם "לעבוד" לכאורה, עדיין זה צריך להיות בצורה מהנה, זה צריך להיות בגבולות הכיף. זה לא סביר שאנחנו ניקח את העובדים שלנו לבצע פעילות גיבוש במקום שהם לא ייהנו, במקום שהם לא יבואו על סיפוקם וירגישו שזה עוד יום עבודה. שכן אז, סביר להניח, שהדרך בה הם יתגבשו יהיה דרך תסכול וכעס כלפינו.

על מנת שהם יתגבשו בצורה טובה וייהנו, הרי שאנחנו צריכים להתאים להם יום גיבוש על פי האפיונים שלהם. כלומר, אנחנו צריכים לדעת מי העובדים שלנו, מה יגרום להם הנאה, אילו דברים יעשו להם כיף ועל פי זה, להחליט לאן לקחת אותם. אם נניח מדובר בחבר'ה צעירים, אז ניקח אותם למקום שמתאים לגיל שלהם, אם מדובר בחבר'ה מבוגרים ניקח אותם למקום שמתאים לאופי שלהם. אנחנו צריכים לדעת לבצע את ההתאמות הנדרשות בשביל שהיום יהיה כיפיי ומהנה.

עוד נקודה חשובה, אנחנו צריכים לדעת מה אנחנו רוצים להשיג ביום הזה. יש מקרים קיצוניים, בהם האווירה מאוד לא טובה, ואז אנחנו צריכים פשוט לחפש דרך כיצד לחבר את העובדים, לגבש אותם למרות המצב. יש מצבים שהאווירה היא לא רעה, ועדיין יש צורך לגבש את העובדים, בעזרת פעילויות פשוטות וסטנדרטיות.

כיצד בוחרים מקום מומלץ לגיבוש

ראשית, אנחנו צריכים לחפש מקום שמכיל את מה שהעובדים שלנו ייהנו ממנו. דברים שיכולים להתאים להם. רצוי כמובן שהכל יהיה ברמה גבוהה, כך שהם ירגישו שהם באים ליהנות ולא לעבוד או כל דבר אחר.

שנית, אנחנו צריכים לוודא שמדובר במקום שנמצא באזור קרוב אליהם. אין טעם לקחת אותם אל יום כיף במקום מרוחק. זה ידרוש מהם נסיעה ארוכה, זה יעייף אותם, זה יצור תחושה מאוד לא נעימה.

שלישית, אנחנו צריכים לקחת את העובדים אל מקום שיש בו מעבר לפעילויות. למשל, אם אנחנו רוצים לארגן להם פעילות מסוימת, רצוי לוודא שיש במקום גם בית קפה או מסעדה, מקום שהם יוכלו לאכול. לא להסתפק רק במקום לפעילות כזו או אחרת.

ארבע, חשוב שהמקום יהיה מתאים לתקופה בה אנחנו מבקשים לקחת אותם לפעילות, כך הם יוכלו לבצע אותה בצורה שלווה וטובה.