עורך דין פלילי מומלץ

פלילי

החוק מתייחס בחומרה רבה לעבירות פליליות. אחת הסיבות היא שהן עלולות לפגוע פיזית ונפשית באנשים, עלולות לערער מוסכמות חברתיות ולגרום לפגיעות מהותיות בחברה. בשל כך, המשטרה אוכפת בצורה נחרצת את החוק, הפרקליטות נוטה להחמיר במקרים קשים ובתי המשפט פוסקים עונשים כבדים. לתוך כל המערכת הזאת המתנהלת בין החשודים וגורמי הממשל משתחל עורך דין מנוסה בתחום אשר מנסה להגן על החשודים ולשמור על זכויותיהם. עורך דין פלילי מומלץ ייצג כל לקוח בדרך הטובה והמקצועית שיש.

לכל חשוד  בעבירה רצינית יש זכויות, כל שכן לאלו שביצעו עבירות פליליות קלות, ובוודאי, בפעם הראשונה. חשודים מובאים לחקירה עקב תלונות, בעת שעולים חשדות כלפיהם המלווים ממצאים מפלילים, כאשר הם נתפסים בעת ביצוע עבירות מהסוג הזה ועוד. מבחנים בעבירות מסוגים שונים. יש כלכליות ובהן: הלבנת הון, העלמות מיסים, שוחד, קבלת דבר במרמה, צווארון לבן ועוד. יש אחרות מזן אחר ובין היתר: שוד, גניבה, פריצה, אונס ועבירות אלימות אחרות כלפי הזולת ועוד.

לחשוד יש זכות להזמין עורך דין בעת מעצר, ולמעשה, במקרים רבים, זאת הפגישה הראשונה ביניהם. בעת הזאת הוא, מבולבל, ולרוב אינו מכיר זכויותיו. לעיתים, הוא נקלע למצב בגלל חוסר ידיעת החוק, אי הבנתו, בגלל לחצים נפשיים וכלכליים ועוד. במקרים אחרים, במודע ותוך כדי רצון להשיג רווחים בדרכים פסולות ולא חוקיות. בכל סיטואציה כזאת ינסה עורך דין פלילי מומלץ להשיג הקלות ללקוחו. מהכבד לקל, שחרור עקב חשדות שאינם מבוססים, הקלות במאסר, שחרור למעצר בית ועוד. הוא ייעץ, יתדרך לקראת חקירות ושימוע ועוד.

במקרים אחרים, הוא ינסה למנוע הגשת כתב אישום בדרך של השגת הסדרים מותנים שמטרתם סגירת תיק ומחיקת רישום פלילי. בנסיבות בהם הדבר מושג מהווה הדבר הקלה של ממש ללקוח. כאן הוא יימנע מהליכה לבית דין שמשמעותה הוצאת כספים, בזבוז זמן ועומס נפשי. בעבירות כלכליות, למשל, הדבר מקובל מאוד. במקרה ויוגש כתב אישום אזי יגן עורך דין פלילי מומלץ על לקוחו בכל דרך. כל הקלה והפחתת עונש מהמרבי הקבוע בחוק  תיחשב להישג. ובין היתר, זיכוי, קיצור עונש מאסר, המרה לעבודות שירות ועוד.