חתונה כפרית – מה זה אומר בעצם

חתונה כפרית

באופן מפתיע ואולי לא, אנחנו יכולים לראות בתחומים שונים בחיים, ניסיון לחזור אל הבסיס או יותר נכון לומר, אל הכפר. אנחנו יכולים לראות את זה כשמדברים על עיצוב בית בסגנון כפרי, עיצוב מטבח כפרי, אוכל כפרי ועוד שורה ארוכה של תחומים, בהם המינוח "כפרי" משתלב כבר באופן טבעי, גם אם זה לא בהכרח כך, לפחות לא בעיניי הדקדקנים בנושא.

אחת הדוגמאות הטובות לכך, זו חתונה כפרית. אנחנו יכולים למצוא לא מעט זוגות אשר בוחרים לערוך חתונה בסגנון כפרי, כאשר הרעיון הוא כמובן לייצר קונספט ייחודי לחתונה שלהם, קונספט שיהיה שונה מחתונות רגילות, סטנדרטיות, על ידי עיצוב האירוע ועיצוב המקום באופן כזה שיתאים לרעיון הכפרי כפי שבני הזוג תופסים אותו.

צריך לומר שמדובר על דבר יחסית חדש, ולו בגלל הסיבה שבעבר לא היה נהוג להשקיע כל כך הרבה זמן וכסף ביצירת קונספטים לחתונות וכן, במקרים רבים המונח חתונה כפרית היה נוכח גם מבלי שאנשים התייחסו אליו ככה. בוודאי אם מדובר בחתונות שנערכו במושבים, קיבוצים ובמקומות אחרים שהיתה בהם אווירה של כפר. היום המונח הזה קיים, גם בגלל הרצון לייחד את האירוע וגם בגלל שהרעיון של חתונה בכפר הוא כבר לא דבר שכיח כל כך, כמו שהיה בעבר.

איך יוצרים קונספט כזה

באופן עקרוני אפשר להשתמש בכל דבר בשביל להגדיר חתונה כפרית. אנחנו יכולים להחליט שהתפריט שאנחנו מגישים לאורחים שלנו הוא כפרי, במובן הזה שהוא יכלול הרבה מאכלים מהטבע, הרבה ירקות, סביר להניח שהתפריט גם יהיה מיוחד וגם יכלול לא מעט אלמנטים של מטבח גורמה.

כמובן שזה בא לידי ביטוי גם בעיצוב של המקום, הוא יהיה הרבה יותר צנוע, הרבה יותר פשוט, שימוש נרחב בחומרים טבעיים, שימוש נרחב במוצרי עץ שונים, שימוש בצבעים שמזכירים כפר, בין אם זה ירוק, חום, וכדומה. יש מי שלוקח את זה עוד צעד קדימה, ויוצר גם פלייליסט מוזיקלי שמתאים לכפר, כפי שלפחות הוא רואה את זה.

לסיום חשוב לומר, חתונה כזו תיערך כמובן בגן אירועים פתוח בטבע ולא באולם אירועים סטנדרטי.