מהו סולנוריד ולמה הוא משמש?

לא פעם אנחנו יכולים למצוא במערכות שונות, בפרט במערכות חשמליות, אלקטרוניות, במנועים מסוגים שונים, סלילי מתכת אשר לא תמיד אנשים שאינם באים מהתחום מבינים מה זה ולשם מה הם משמשים. אך מי שמכיר את התחום היטב יודע, בדיוק מה זה אותם סלילים ומה המטרה שלהם באופן מעשי.

מדובר על סולנואיד. אלו סלילים עשויים מתכת אשר עוזרים להעביר זרם חשמלי משדה מגנטי ומפעיל כוח על ליבה פאראמנטית. מה שדוחף אותה לאורך כל הציר של הסליל. הכוח אשר נוצר תלוי בכיוון הזרם החשמלי שעובר בסליל. זה נוצר באופן כזה, שהזרם נוצר בכיוון אחד ואז הוא ייצור כוח בכיוון זה. כאשר אם הוא זורם בכיוון ההופכי, אזי שהוא ייצור כוח בכיוון ההופכי.

לשם מה אנחנו צריכים סולנואיד

כפי שאנחנו יכולים להבין סולנואיד הוא סליל אשר מאפשר להזרים זרם, ושטף מגנטי אשר ממקד את השדה המגנטי במה שנותר מעבר לסליל עצמו. החומר המגנטי עצמו מגיב לשדה ונע סביבו באופן כזה שהוא מגיע אל מרכז הסליל.

סולנואיד בעיקרון מחובר למתח DC, אך יחד עם זאת אנחנו מכירים גם מתקני סולנואיד אשר יכולים להתחבר למתח AC, זה נכון במקרה של מתקן תעשייתי במקרה כזה הוא יכול למשוך ולדחוף עומסים שונים, ולבצע את התהליך בפרק זמן ספציפי.

מעבר לכך, אנחנו יכולים למצוא גם מתקני סולנואיד מסוגים נוספים, כולל לינאריים, סיבובי ועוד. כל אחד מהם מגיע בצורה שונה, בגודל אחר, ומאפשר לנו לבצע שימושים מגוונים על פי הצורך שלנו. ברוב המקרים, בדומה למתקן הראשי, הרי שהוא מיועד לשימוש עבור ממסר וברזים חשמליים מסוגים שונים.

כיצד רוכשים סולנואיד בצורה נכונה?

באופן טבעי, לא מעט בעלי מקצוע שמתעסקים בתהליכי ייצור שונים, נדרשים להשתמש בשירותיו של מתקן סולניאד מסוג כזה או אחר. אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות של מתקנים אלו, כאשר כל אחד מהם, כפי שציינו בנוי בצורה שונה ובגודל אחר, וכל אחד מהם גם מיועד לצרכים אחרים.

כאשר אנחנו נדרשים לרכוש סולנואיד לצורך כזה או אחר, אז עלינו לפנת אל גורם מקצועי שמתמחה בכך ויכול לספק לנו את המתקן הרלוונטי בהתאם לצרכים שלנו. אנחנו צריכים להכיר את המפרט הטכני של המכשיר או המתקן בו אנחנו מבקשים להתקין אותו, על פיו ועל פי צורת העבודה שלו אנחנו נידרש לקנות מתקן כזה או אחר.

חשוב לבדוק את אופי התקנת המכשיר וכיצד אנחנו יכולים להשתמש בו. אנחנו צריכים לבחון אותו בשביל לוודא היטב שאכן אפשר להשתמש בו כפי שאנחנו מעוניינים, שזרימת המתח עובדת בצורה נכונה ויכולה לספק את המטרות שלשמה התקינו את המערכת. עלינו לדעת גם כיצד לתפעל ולתחזק אותה בשביל שנוכל בסופו של דבר, להשתמש בה לאורך זמן.