מה חשוב שתדעו על התקנת פאנלים סולאריים

אפשר להגיד בביטחון מלא שבשנים האחרונות התקנת פאנלים סולאריים הפכה לצו השעה.

אין מי שלא מחפש דרך להוזיל את חשבון החשמל שלו, מה גם שזו כרגע אחת מהאפשרויות היחידות הקיימות בעולם הייצור של אנרגיות בדרכים חלופיות וידידותיות לסביבה.

בנוסף לכך, מדובר באפשרויות שעומדות גם בפניו של האזרח הקטן ולא בהכרח שמורות רק לתאגידים או חברות ענק.

מי שיש לו שטח ללא שימוש עם גישה ומפנה ישירים לאור השמש בהחלט יכול לנצל את זה כדי להתקין לוחות סולאריים, לחבר אותם לארון החשמל המרכזי שלו וכך לעשות שימוש בחשמל שהוא בעצם ייצר בעצמו.

הרבה אנשים שיש להם מגרשים, שטחים או גגות בעלי שטח רחב ידיים כבר מכירים את האפשרויות האלה וחלקם אפילו התחילו לפעול לקידום העניין.

מה חשוב לדעת על התקנת הפאנלים הסולאריים?

אין ספק שזה נשמע מבטיח ומפתה מאד להוזיל בצורה משמעותית את חשבון החשמל ולקחת חלק פעיל בייצור החשמל לשימוש אישי, ביתי ומשפחתי.

יחד עם זאת, צריך לעצור ולהבין את המשמעויות לפני שמקבלים את ההחלטה על ביצוע ההתקנה.

התקנת פאנלים סולאריים אינה עסק זול וצריך לבצע חישובים כספיים מדויקים לפני שמחליטים להתחיל בהתקנה, זאת על מנת להבין בדיוק מתי ההשקעה של הכספים תוכיח את עצמה ומעבר לזה – תתחיל להחזיר את עצמה. כמובן שעלות ההתקנה נגזרת מהשטח שאותו רוצים לכסות בלוחות סולאריים ובאתגר העומד בפני המתקינים מבחינת תוואי השטח.

דבר נוסף וחשוב הוא לשים לב היכן רוצים למקם את הפאנלים – אם מדובר על אביזרי קירוי או גג חשוב לבחון מבחינה הנדסית שמשקל הלוחות לא יחרוג מהמשקל המקסימלי המותר לנשיאה של הקירוי או הגג, שכן אם כן תיווצר סכנה של התמוטטות העמודים.

אם מתכוונים להניח את הפאנלים על הקרקע חשוב לוודא שלא תהיה פגיעה בחי והצומח בשל היעדר אור שמש שיוסתר על ידי הפאנלים.

עלויות של פאנלים סולאריים

ברוב המקרים התקנת פאנלים סולאריים תעלה כמה אלפי שקלים, שכן נדרשים לשם כך אנשי מקצוע מומחים בנישה ספציפים זו – מהנדסים, מתקינים וחשמלאים מוסמכים.

יש אי אילו אתגרים שלא כל איש מקצוע יכול להתמודד איתם ולכן יש חשיבות לפנייה אל חברה מקצועית שעוסקת בתחום זה של התקנת לוחות סולאריים בהתאמה אישית לכל לקוח ולכל מקום או איזור.

מדובר בשלבים תכנוניים מקדימים שצריכים להתבצע ורק לאחר מכן אפשר לגשת לתכנון המדויק של העבודה בשטח. חשוב מאד שבצוות יהיה גם איש מקצוע שמכיר את עולם הלוחות הסולאריים לשוק הפרטי על מנת לבצע את החישובים הנדרשים מבחינת עלות ההתקנה והחזר של ההשקעה מבחינת הלקוח, שכן בשורה התחתונה הוא עושה את זה כדי לחסוך כסף ואולי אפילו להרוויח מעט.