הפרמטרים החשובים בבחירת המוסך שלי

מוסך

אם אימצתם לעצמכם מוסך, אתם בטח מרגישים בו בבית, מרגישים בטוחים שאתם ורכבכם בידיים טובות, מקצועיות ואמינות והמוסכניק שלכם אח, אחויה או בוייה. כדי להגיע לרמה כזו של קרבה צריכים להתקיים כמה דברים בסיסיים. יצאנו לדרך

סוגי מוסכים

לפני הכל הכרות בסיסית עם סוגי המוסכים העומדים לרשותכם-

המוסך המורשה– מוסך שקיבל רישיון מטעם משרד התחבורה.

מוסך היבואן – מוסך מורשה שקיבל זיכיון מטעם יבואן רכב מסוים הקובע את תנאי השירות, את אופן הטיפול וצורת החיוב.

סוג נוסף והרבה פחות מומלץ- ”מוסך מדרכה” שהוא בעצם כינוי למוסך שאינו מוכר על ידי משרד התחבורה ופעילותו אסורה על פי חוק. התרחקו גם אם המחירים בטווח המיידי שוברים שוק. 

אמינות

למוסכים יש מעין רפיוטיישן כזה של עמימות בלשון מכובסת ומעודנת ולא תמיד בצדק. ובכל זאת על מנת שתוכלו לבסס יחסי אמון עם המוסכניק שלכם יש כמה דברים שכדאי לבחון כשבודקים מוסך ואם עשיתם וי על רובם, זו יכולה להיות התחלה של ידידות נפלאה. בסופו של דבר האמון שניתן במוסך יהיה מבוסס על תמהיל של תחושות ואופן התנהלות המוסך. אז דעו לכם שכשרכב מגיע למוסך יש מספר פעולות שעל המוסך לבצע, לא משנה היכן הוא ממוקם- מוסך בתל אביב ומוסך באשדוד, לשניהם אותו הדין.

חוזה עבודה– מוסכים מסודרים יציגו לפניכם ברגע הגעת הרכב למוסך, מסמך "הזמנת תיקון". מסמך זה מהווה למעשה חוזה עבודה בו מוגדרות דרישות התיקונים והטיפולים. הוא גם מהווה הבטחה כי לא יעשו תיקונים נוספים ללא ידיעת הלקוח. לפני הסכמה על הדברים כדאי ורצוי לבקש את עלויות הטיפול ובמידה והעלויות יתייקרו בלמעלה מ 20% מעלות הטיפול המקורי, המוסך יהיה מחויב בקבלת אישור לכך.

תשלום– טיפולים שוטפים, חשמל ומיזוג אויר, תקלות בלתי צפויות, לכולם יש תג מחיר ידוע. המוסך רשאי לחייב אתכם בעבור שני דברים- מחיר החלפים ומחיר שעות העבודה. זו איננה מתכונת חופשית וניתן להעריך מראש את העלויות. איך? בעזרת השעתון: לכל שעת עבודה יש מחיר קבוע, חפשו את השלט המעיד על כך.  לכל דגם יש “שעתון עבודה” שבו מפרט היצרן כמה זמן נדרש לכל פעולה. המוסך מחויב לעבוד על פיו. ככה שגם אם עבד יותר מהזמן הנקוב וגם אם פחות, יגבה בהתאם לקביעת היצרן. בקשו את השעתון והשוו מחירים. 

אלו למעשה מרכיבי המפתח המבססים את האמינות של כל עסקת מכירה או שירות. בחנו את אופן ההתנהלות של המוסך בשני הפרמטרים האלה.

שרותיות

בדקו שהמוסך עובד עם טכנולוגיות מתקדמות המתאימות לרכבים החדשים. שיש להם מחשב היודע להתחבר למחשב הרכב ולבצע דיאגנוסטיקה. שהם נותנים שירותי העברת טסט לרכב ושהמוסך ממוקם בקרבת אזור מגורכם ושלמזכירה יש קערה עם סוכריות קטנות על השולחן 😊 זה בסיסי