מה חשוב לדעת על אדריכלות בתי יוקרה?

buying glasses

בעולם של עיצוב הפנים והאדריכלות יש שלבים שונים של רמה ואיכות. אמנם כל לקוח תמיד יקבל שירות ברמה גבוהה על פי הצרכים שלו והמשימות שנוגעות אישית אליו אך כאמור – יש סוגים שונים של בתים, דירות או לקוחות וצריך לדעת מראש אל אילו אנשי מקצוע לפנות.

כאשר מדובר על אדריכלות בתי יוקרה או עיצוב פנים של בתים כאלה מדובר על סטנדרט אחר לגמרי של בחירת פריטים, סגנון עיצובי או רהיטים ולכן צריך לבחור מראש את אנשי המקצוע שיש להם ניסיון רב ככל האפשר במשימות מסוג זה.

לא כל משרדי האדריכלים נותנים את כל השירותים ובוודאי שלא כולם מתעסקים עם לקוחות ובתים יוקרתיים. חשוב להבין במה מדובר כאשר מכוונים לאדריכלות של בתי יוקרה וכך אפשר בקלות רבה יותר לבחור את אנשי המקצוע הנכונים והמתאימים ביותר.

מה חשוב לדעת על אדריכלות של בתי יוקרה?

אדריכלות בתי יוקרה היא ענף שלם ונפרד בתוך עולם האדריכלות הגדול. מדובר בתפיסת עולם ובשימוש בשירותים, טכניקות ואביזרים בתקציבים גבוהים שרק פלח מסוים מהלקוחות יכול להרשות לעצמו. הסטנדרטים של העבודות ושל חומרי הגלם יהיו גבוהים במיוחד, יהיה שימוש באביזרים, ריצוף או סגנונות שלא רואים בדרך כלל ויהיה הרבה שימוש בקונספט של התאמה אישית – לא שימוש במידות רגילות, לא שימוש בחומרי גלם נפוצים ולא בחירה באלמנטים שקל לראות בהרבה בתים.

מכיוון שהתקציב של העבודות גבוה מאד יחסית, הרי שללקוח יש את האמצעים ואת האפשרות לקחת חלק פעיל ולהיות מעורב בתהליך כולו. המשפט המפורסם שעל פיו בעל הממון הוא גם בעל הדעה משחק תפקיד חשוב בתחום זה ובעצם אפשר לומר שעיצוב ואדריכלות של בית יוקרתי הם משימות שהגבולות הכספיים שלהם כמעט ולא קיימים.

איך בוחרים איש מקצוע אדריכל לבית יוקרה?

כאמור, בעולם אנשי המקצוע האדריכלים יש חלוקה מאד ברורה לקטגוריות, כלומר לאנשי מקצוע שמתמחים בענפים ספציפיים של האדריכלות ומכאן שאפשר למצוא אנשי מקצוע שיש להם התמחות ספציפית בתחום של אדריכלות בתי יוקרה. לא כל אחד יכול לעשות את זה ודווקא כאן יש חשיבות גבוהה במיוחד לניסיון רב ככל האפשר של האדריכל.

צריך להכיר את האוכלוסיה, את דרך המחשבה של הלקוחות, את אופן העבודה איתם ואת רמת המעורבות שלהם בפרויקט. צריך להיות בעל קשרים עם בתי מלאכה ועסקים גם בחוץ לארץ על מנת להציע אלמנטים ואביזרים ברמה גבוהה ולייבא אותם לארץ במיוחד עבור הלקוחות במידת הצורך וכמובן שעם הניסיון מגיעים גם רעיונות טובים שיתאימו ללקוחות, רעיונות שלא בטוח שהם חשבו עליהם בעצמם. זו החשיבות של בחירת איש מקצוע שיש לו ניסיון ומכיר את הנישה הספציפיים של לקוחות שהעיצוב הנדרש להם הוא יוקרה ופאר.