סיגריה אלקטרונית VS סיגריה רגילה

אם אתם כבר מיואשים מלנסות להפסיק לעשן סיגריות, ייתכן שהגיע הזמן לעבור לסיגריה אלקטרונית. הסיגריות האלקטרוניות, בניגוד לסיגריות רגילות, אינן פולטות וכוללות את כמויות הניקוטין והטבק שאנחנו כל כך מכירים מקרוב. ואם אתם כבר מרגישים שמספיק, אתם לא מוכנים יותר להכניס עשן סיגריות לגופכם, תצטרפו אלינו למספר דקות קריאה.

אין ספק, הסיגריות גובות מאיתנו מחירים יקרים. הן פוגעות בבריאות שלנו, מסריחות את בגדינו ואותנו, ובפועל, הן יוצרות חוצץ בין האדם המעשן לבין האדם הלא מעשן. אנשים שאינם מעשנים סיגריות בדרך כלל לא יהיו מסוגלים להתקרב פיזית לאנשים מעשנים, שזו סיבה מספיק טובה להפסיק לעשן סיגריות. הרי אם אנשים לא מוכנים להתקרב אליכם, הפסדתם עולם ומלואו. בניגוד לסיגריות רגילות, סיגריה אלקטרונית לא מאופיינת עם ריחות כבדים וחזקים, טבק שנפלט בכמויות וניקוטין שרוף.

האם סיגריה אלקטרונית כוללת בתוכה גם ניקוטין?

אכן כן, סיגריות אלקטרוניות בהחלט פועלו על בסיס של ניקוטין. אבל בניגוד לניקוטין שמצוי בסיגריות רגילות, סיגריה אלקטרונית כוללת בתוכה ניקוטין נוזלי שאינו עובר תהליך של בעירה או שריפה. בפועל, הניקוטין הנוזלי למעשה מתחמם באמצעות גוף חימום קטן שנמצא בתוך הסיגריה האלקטרונית. 

כאשר גוף החימום מחמם את הניקוטין הנוזלי, נוצר בעצם אפקט של פעולת עישון, אבל ללא בעירה של טבק וחומרים אחרים. הפעולה שנוצרת היא פעולה של אידוי, כזאת שאנחנו מכירים ממאיידים שונים שיש בשוק. במאייד שלכם תוכלו להכניס את חומר הניקוטין הנוזלי וחומרים אחרים. 

אילו עוד חומרים אפשר להכניס בסיגריה אלקטרונית?

כיום בשוק יש מגוון מוצרים שאפשר לאייד באמצעות סיגריה אלקטרונית. ישנן למשל תמיסות מלח עם ניקוטין שאפשר לאייד. אנשים רבים טוענים שהמלח מסייע בהתמודדות עם מחלות נשימה מסוגים שונים. אמנם ברפואה אכן קיימים אישורים לכך שמלח מסייע בהתמודדות עם מחלות נשימה (לראיה: חדרי מלח), אבל אין עדיין מחקרים לגבי אידוי של מי מלח בתוך סיגריה אלקטרונית. 

בואו נגיד ככה, אם אתם רוצים לשפר את הבריאות שלכם בעזרת שימוש בחומרי מלח, לא בטוח שמכשיר האידוי יהיה המקום הנכון לשים את המלח בו. ובכל זאת, מעבר למלח, ישנם גם אנשים אשר משתמשים במאיידים בכדי לאייד קנאביס רפואי. 

מה עדיף, סיגריה אלקטרונית או סיגריה רגילה?

אם אתם שואלים את עצמכם מה עדיף, לדעתנו עדיף סיגריה אלקטרונית. חשוב לציין, ישנם מחקרים מסוימים שמראים שסיגריות אלקטרוניות ממכרות ובעלות פוטנציאל לגרום למחלת הסרטן. חשוב לשים את זה על השולחן, מאחר שלעיתים אנשים חושבים שהסיגריה האלקטרונית נקייה לגמרי מהתופעות החמורות האלו. 

ודבר נוסף שחשוב לציין, בסיגריות רגילות ישנם כל מיני חומרים שונים מלבד הטבק עצמו. יש הטוענים כי סיגריות רגילות כוללות כל מיני חומרים ממכרים וחומרים שמעודדים בעירה (רעילים מאוד). בסיגריות האלקטרוניות תמצאו את נוזל הניקוטין בד"כ בלבד.