6 סדרות מומלצות לילדים ונוער שכדאי להכיר

הילדים של היום מבלים שעות ארוכות בביתם, בעיקר עקב סיבות כמו חופשה מהלימודים ומבתי הספר, חום אימים בחוץ בעונת הקיץ, קור וגשמים בעונה הקרה, חשש מהידבקויות בנגיף הקורונה, כללי ריחוק ובידוד המוטלים בתקופת הקורונה על ידי משרד הבריאות ועוד. לכן, ההורים מחפשים פתרונות יעילים המאפשרים להם להעסיק את הילדים הנמצאים בבית, ומעבר למשחקי קופסה ויצירה כדאי לשלב גם צפייה בסדרות איכותיות המיועדות לילדים ונוער.

הילדים אוהבים מסכים, הם מסוגלים להיות צמודים לסמארטפון ולמחשב שלהם כל היום, לכן כדאי לאפשר להם לצפות גם בסדרות טובות ומעניינות וכך ההורים זוכים לשקט ולתעסוקה מצוינת לילדים. לפניכם המלצות על 6 סדרות ילדים ונוער שימלאו לילדים שעות רבות של הנאה ותעסוקה.

תומס הקטר וחברים

סדרת הטלוויזיה "תומס הקטר וחברים" היא סדרה בריטית המבוססת על סדרת הרכבות של הכומר ו. אודרי. יש 24 עונות ששודרו בטלוויזיה, ספיישלים רבים שהופצו ב-DVD וסרט קולנוע אחד. הסדרה שודרה ביותר מ-185 מדינות, ביניהן ישראל, וזו אחת הסדרות האהובות והפופולריות ביותר בקרב ילדים קטנים, בעיקר ילדי הגן והכיתות הנמוכות. הפרקים קצרים ונמשכים כעשר דקות בלבד, וילדים אוהבים לצפות בעלילות המקוריות של תומס הקטר וחבריו, אפשר לתכנן בינג' והילדים ישמחו לבלות זמן רב מול המסך עם תומס והחברים.

השמיניה

השמיניה היא סדרת טלוויזיה מקורית בהפקה ישראלית, מסוגת דרמת נעורים ומדע בדיוני. הסדרה שודרה בהצלחה כבירה בערוץ הילדים בין השנים 2005 – 2014, ויוצר הסדרה הוא גיורא חמיצר.

הסדרה מיועדת לילדים גדולים ולבני נוער, העלילה עוסקת במדען מוכשר ושמו אבנר המכנס שמונה ילדים לפרויקט סודי המכונה השמיניה. הילדים המשתתפים בפרויקט מגלים כי יש להם אנרגיה מוחית ייחודית, הם מסתבכים בלא מעט הרפתקאות ועליהם להתמודד עם מדענים מרושעים ומנהיגים רעים. 

גאליס

סדרת נעורים מצליחה ואהובה ששודרה בערוץ הילדים במשך 7 עונות, החל משנת 2012. הסדרה גאליס מתאימה לילדים גדולים ולנוער, היא עוסקת בילדים המגיעים למחנה קיץ הנקרא "גאליס", ומשתתפים בה שחקים מוכרים כמו אליאנה תדהר, תובל שפיר, דנה פרידר, גיא זוארץ, שירן סנדל ועוד. הסדרה בבימויו של עודד רז זכתה בפרסים רבים, ביניהם פרס סדרת השנה בטקס נבחרי הילדים.

אוטובוס הקסמים

סדרה מצוינת לילדים בכל הגילים, זו סדרה המעשירה את עולמם של הילדים ולוקחת אותם להרפתקאות מדעיות ולימודיות בחלל, בתוך גוף האדם, מתחת לפני הקרקע ועוד. אוטובוס הקסמים היא סדרת אנימציה להעשרת החשיבה המדעית אצל ילדים, יש 4 עונות ו-52 פרקים, כל פרק נמשך חצי שעה.

הילדים מגבעת נפוליאון

סדרת דרמה ישראלית המתאימה בעיקר לנוער, הסדרה שודרה בערוץ הילדים בין השנים 2001 – 2004. הסדרה עוסקת בעלילות של קבוצת בני נוער המחפשים הרפתקאות ומעוניינים לפתור תעלומות ופשעים. החברים מתאספים בגבעת נפוליאון הממוקמת ברמת גן, בסדרה משתתפים שחקנים מוכרים כמו יון תומרקין, הרן שגיא, מתי סרי ועוד.

עמק המומינים

סדרת טלוויזיה מונפשת מפינלנד, הסדרה מבוססת על סדרת ספרי קומיקס של המומינים מאת הסופרת והמאיירת טובה ינסון ואחיה לארס ינסון. יש שתי עונות ו-26 פרקים, הסדרה פופולרית בקרב ילדים בכל הגילים ומבטיחה תעסוקה בשפע עבורם, כמובן לשמחתם של ההורים.